Miközben mind a volt szovjet tagköztársaságokba, mind Európába kevesebb gázt exportált a Gazprom a lengyel import megugrott, pedig Lengyelország végső búcsút akar venni az orosz gáztól.
Szerző(k): Barabás JúliaA Gazprom orosz gázipari vállalat július elejéig 1,5 milliárd dollárt visszatérít Lengyelországnak a túlzottan magasra szabott árak kiegyenlítéseként - az erről szóló megállapodásról a PGNiG lengyel állami gázszolgáltató számolt be hétfőn az MTI szerint.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaKiszivárogtatott információkból úgy tűnik, hogy hatalmas kudarccal végződhet a három évtizedre szóló kínai-orosz gázszállítási üzlet, mivel a Gazprom túlbecsülte gázkészleteinek nagyságát. A veszteség több tíz milliárd dolláros nagyságrendű lehet.
Szerző(k): Komócsin SándorLengyelország eltökélt szándéka, hogy a jelenleg érvényben lévő hosszú távú orosz gázszállítási szerződés lejárta után nem vásárol több gázt a Gazpromtól. Az oroszok viszont arra készülnek, hogy egy olyan csábító ajánlatot tegyenek, aminek nehéz vagy fájdalmas lehet ellenállni.
Szerző(k): Komócsin SándorAmi a gazdaság egyik szereplőjének jó, az a másiknak rossz – ez a képlet érvényesült Oroszországban 2020 januárjában, ami rekordmeleget hozott.
Szerző(k): Barabás JúliaLengyelország tavaly 8 milliárd 950 millió köbméter földgázt importált Oroszországból, ami tizedével kevesebb az egy évvel korábbinál - írja az MTI. Magyarország viszont új forrásból is hozna orosz földgázt, miközben az alternatív projektjeivel csak szóban foglalkozik.
Szerző(k): Szabó DánielIgazolt gázszállító szolgáltató hiánya akadályozza az orosz gáz ukrajnai tranzitjáról szóló szerződés meghosszabbítását - jelentette ki Alekszej Millerrel, a Gazprom orosz gázipari vállalat vezérigazgatója kedden a Rosszija 24 hírtelevíziónak az MTI szerint.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA közvetlen gázszállítás felújításáról tárgyalt Oroszország és Ukrajna - mondta Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszter újságíróknak szerdán Moszkvában az MTI szerint.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaMegkapta a dán kormány engedélyét az offshore vezetékfektetésre a Baltic Pepe gázvezetéket építő lengyel-dán konzorcium, így a lengyelek egy lépéssel közelebb kerültek ahhoz, hogy búcsút inthessenek az orosz gázimportnak.
Szerző(k): Barabás Júlia