A legfrissebb irányelvek szerint egy bonyolult jelszó nem feltétlenül garantálja az online fiókjaink biztonságát, sőt: lehet, hogy éppenséggel többet árt, mint használ.
Szerző(k): G. É.Elsősorban a hazai, a lengyel és a moldáv piacokat célozza Octo nevű androidos kártevő újabb verziója, amit ismert alkalmazások álcája alatt terjesztenek.
Szerző(k): Gulyas ÁbelPeking szerint kínai honlapokat megtámadva a politikai rendszert becsmérlő tartalmakat tesz közzé az Anonymus 64 csoport, amelyet Tajvan irányít. Ezért haladéktalan jelentéstételre kérik a honpolgárokat.
Szerző(k): G. É.Az eszközökön tárolt érzékeny adatok védelme fokozott óvintézkedéseket igényel mindenkitől. Ezekre mindenképpen figyeljen!
Szerző(k): EconomxHogyan érdemes védekezni az elszaporodó online csalásokkal szemben? Milyen stratégiák vannak? Mi történik az áldozatokkal? Az Economx szakértőket kérdezett a kibercsalások technikai és pszichológiai oldaláról.
Szerző(k): Károly GáborAzt gondolta, majd egy popfigura megvédi a csalóktól? Hát nem!
Szerző(k): Kiffer AnnaA hackerek az évek óta megszűnt online játék, a Club Penguin-hez kapcsolódó titkokat keresve szerezhettek meg több gigabájtnyi adatot a Disney szervezeti működéséről.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA szakértők a hosszabb jelszavak mellett érvelnek, még akkor is, ha azok bonyolultabbak. Egy 16 karakteres jelszó feltöréséhez például több mint száz évre van szükség.
Szerző(k): Vermes ÁdámPéldátlan méretű kibertámadás ért francia kormányzati szerveket. A támadássorozatot több hackercsoport a Telegram közösségi oldalon vállalta magára, köztük az Oroszországot és az iszlamizmust támogató Anonymous Sudan.
Szerző(k): L. K.