Az orosz elnök múlt heti beiktatása óta az első külföldi útja Kínába vezet, ami egyértelműen jelzi, hogy Moszkva fő partnerévé immár Peking vált. Mit változtatott meg a háború és mennyire lesz képes Peking pótolni Moszkva európai piacvesztését? Erről kérdeztük Deák Andrást, a John Lukács Intézet kutatóját.
Szerző(k): Horváth TiborResperger István ezredes azt is elmondta, miért következhet be.
Szerző(k): Zádori BenceAz amerikai tengerészgyalogság különleges műveleti parancsnoksága (MARSOC) lehet az első a történelemben, amely robot harci kutyákat is alkalmazni fog a bevetésein.
Szerző(k): Horváth TiborNem veszélyezteti-e a nemzeti szuverenitást, ha „akkuparkká” alakítjuk át Magyarországot? A konnektivitási stratégiának mi lehet az igazi haszna és mennyire lehet veszélyes a keleti nyitás politikája? Erről kérdeztük Philip Pilkington ír közgazdászt.
Szerző(k): Horváth TiborPalkovics László korábbi innovációs és technológiai miniszter az Economxnak adott interjújában elmondta, hogy a védelemiparban létrejövő beruházásokból a magyar vállalatok többféleképpen is profitálhatnak. Az N7 Holding vezérigazgatója a május 10-ei Defence Industry Summit hadiipari konferencia kapcsán arról is beszélt, hogy a hazai védelmi ipar fejlődésében és a technológiai innovációk bevezetésében kiemelt szerepe volt a külföldi piacvezető cégekkel történő együttműködéseknek.
Szerző(k): Vermes ÁdámEz a flotta Moszkva hadipénztárát táplálja. Elemzők arra figyelmeztetnek, hogy a hajóik kitiltását az uniós vizekről Moszkva eszkalációként értelmezheti.
Szerző(k): Horváth TiborJelenleg Kína dominálja a hadászathoz használt fémek kulcsfontosságú összetevőinek nagy százalékát.
Szerző(k): Kiffer AnnaGyorsan halad a Magyar Honvédség haditechnikai rendszerváltása.
Szerző(k): S. A. S.Először fordult elő, hogy Irán közvetlen csapást mért Izraelre. Ali Hamenei ajatollah szerint két út áll a perzsa állam előtt: vagy képes lesz az iráni hadiipar önállóan fejlődni, vagy belerokkan az ország a kereskedelmi szankciókba.
Szerző(k): Zádori Bence