Egy biztonságtechnikai cég felmérése szerint száz irodából nyolcban találnak olyan nyomokat, melyek lehallgatásra utalhatnak.
Szerző(k): K. R.Drónt szimatol, vasfogai vannak és mesterséges intelligenciával működő puskát hord a hátán.
Szerző(k): Zádori Bence„Azzal, hogy az amerikaiak (vagy mások) Ukrajnát hírszerzési információkkal látják el, nem teszi őket hadviselő féllé, sőt ez a támogatás jogszerű és legitim” – hangsúlyozta az Economxnak Csiki Varga Tamás, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) tudományos főmunkatársa, akivel a háborús eszkalációról, a harmadik világháború esélyéről és az orosz Mad Max fegyverekről is beszélgettünk.
Szerző(k): Vígh GáborA háború harmadik naptári évébe lépve, momentán egyik fél sem áll közel a légi fölény eléréséhez. Ez pedig többek között arra késztette Ukrajnát és Oroszországot is, hogy továbbfejlessze dróntechnológiáját. Így az ukrajnai háborúban máig valódi drónevolúciót láthatunk, a Moszkva és a Kijev által is nemzetközi segítséggel bevetett mesterséges intelligencia pedig még távolról sem érte el a zenitjét.
Szerző(k): Hercsel AdélIdén a NATO megalakulásának 75., és Magyarország csatlakozásának 25. évfordulóját is ünnepeljük. A magyar hozzájárulás a DIANA hálózatához a szövetség iránti elkötelezettséget is bizonyítja.
Szerző(k): Horváth TiborAz orosz államnak nincs elég pénze a szuperfegyverként beharangozott tank, a T-14-es orosz MBT sorozatgyártására. Így a jövőben az orosz harckocsigyártó vállalat (UVZ) a T-72-es technikán alapuló régebbi tankok fejlesztését helyezi előtérbe.
Szerző(k): Gulyas ÁbelHa kitörne egy nagy háború, nem sok esélye lenne a kontinens nyugati oldalának.
Szerző(k): EconomxA tárgyaló felek megvitatták a katonai és a haditechnikai együttműködés aktuális kérdéseit, valamint véleménycserét folytattak a regionális biztonsági kérdésekről.
Szerző(k): Horváth TiborMagasabb fordulatszámra kapcsolt a toborzás. Több mint 4 ezerrel nőtt a honvédség létszáma tavaly december közepéig.
Szerző(k): Economx