A Giorgia Meloni vezette olasz kormány előállt ugyan egy dokumentummal, amely a tengerentúli szén-, olaj- és gázprojektek állami támogatásának fokozatos visszaszorítását taglalja, szakértők szerint azonban ez csak porhintés. A kabinet rengeteg kiskaput hagyott meg, amellyel a jövőben kikerülhetik saját vállalásaikat.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennAz Európai Bizottság visszatartja az Olaszországnak megítélt támogatások kifizetését, mert bizonyos beruházások – köztük két stadion – támogathatóságával kapcsolatban nézeteltérés alakult ki. Róma és Brüsszel hétfőn megállapodott abban, hogy április végéig a fennmaradó vitás kérdéseket megoldják.
Szerző(k): Horváth TiborNem maradtak nyitott politikai kérdések – fogalmazott a magyar miniszterelnök uniós tárgyalója. Továbbra is felmerülnek viszont aggályok, amelyek újra és újra lelassítják a többi támogatáshoz való hozzáférés folyamatát.
Szerző(k): EconomxJól halad a magyar kormány az igazságügyi területen az Európai Bizottsággal folytatott megbeszéléseken, és ez a fejezet hamarosan lezárulhat. Ennek kulcsszerepe lehet a Helyreállítási Alap pénzeinek felszabadításában, de az összes uniós forrás lehívásához ez még nem lesz elég.
Szerző(k): Horváth TiborMagyarországnak számtalan problémája van a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) működésével a pénzügyminiszter szerint. Közölte, hogy lassú és körülményes az uniós helyreállítási források kiosztása.
Szerző(k): Varga CsengeA uniós pénzek körül zajló saga megkérdőjelezi Orbán Viktor rendszerének életképességét, de az Unió hitelességét is – írja a Politico.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA magyar kormány nemcsak futballbíróként sétálgat a pályán, hanem maga is játékos - mondta a pénzügyminiszter. Kiderült: folyamatosan nő az állam adóbevétele.
Szerző(k): EconomxMagyarország annak ellenére ért el uniós átlag feletti gazdasági növekedést, hogy továbbra sem jutott hozzá a neki járó helyreállítási forrásokhoz - hívta fel a figyelmet csütörtöki bejegyzésében Varga Mihály pénzügyminiszter a közösségi oldalán.
Szerző(k): Horváth Tibor2022-ben Magyarország lett az Európai Unió legkorruptabb tagállama a Transparency International (TI) által készített felmérés szerint. Az eredmény az elmúlt bő évtizedben lezajlott, a jogállamiság erodálását, az állam foglyul ejtését (state capture) és a rendszerszintű korrupció kiépülését jelentő folyamatoknak tudható be.
Szerző(k): Horváth Tibor