Minden jelentősebb lakossági hitelkonstrukciónál emelkedett az új szerződések összege júliusban az előző hónaphoz képest - írta a Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank adataira hivatkozva az MTI szerint.
Szerző(k): Szabó DánielLassult, de így is tizenegy éves csúcs közelében maradt az euróövezeti vállalatok hitelezésének növekedési mutatója júliusban - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterMostanra már közel 20 százalékos részesedést hasított ki magának a fogyasztásihitel-portfólióból a babaváró konstrukció.
Szerző(k): Szabó DánielBár a koronavírus-járvány gazdasági hatásai pontosan még nem láthatók, idén a növénytermesztés továbbra is kiegyensúlyozott maradhat, a termeléssel összefüggő kockázatokra pedig elsősorban az állatbetegségekkel érintett ágazatokban lehet számítani - vélik az OTP Agrár szakértői.
Szerző(k): Tóth László LeventeElképesztő összegű adósságot halmoztak fel a feltörekvő országok az elmúlt években, az ilyen ütemű eladósodás nagyon gyakran pénzügyi válsághoz vezet - kongatta meg a vészharangot ezúttal a Világbank. Eddig mindig baj lett az ilyen szintű eladósodás vége.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA tavalyi első félévinek a felét sem érte el idén az MKB Bank nettó eredménye. Az átfogó eredmény viszont javult. A hitelezést az EU-s vállalások miatt nem tudja felpörgetni a hitelintézet.
Szerző(k): Herman BernadettTovábbra is a magyar feldolgozóipar miatt emelkedik a leginkább a vállalati hitelállomány Magyarországon: már 1915 milliárd forintnyi terhet vettek magukra. Az energiaszektor is duplázott
Szerző(k): Szabó DánielRégen nem vártak ennyien recessziót a globális gazdaságban és régen nem számítottak ennyien a kamatok csökkentésére - derül ki a Bank of America Merrill Lynch friss alapkezelői felméréséből. A szakértők arra figyelmeztetik a cégeket, hogy ideje lenne leépíteni a hatalmas hitelállományokat.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA mezőgazdaság és az élelmiszeripar egyéni és társas vállalkozásainak hitelállománya 1160,3 milliárd forint volt 2019 első negyedévének végén, ez az előző negyedévhez viszonyítva 3,15, míg az előző év azonos időszakához képest 12,57 százalékos növekedés.
Szerző(k): Tóth László Levente