A vállalatok 200 ezer forint és 140 millió forint közötti összeget költenek családbarát programokra, derül ki egy friss kutatás adataiból. Ma már a cégek küzdenek a munkavállalókért, míg két évtizede ez fordítva volt.
Szerző(k): Koncsek RitaFüredi Júlia szervezetpszichológus, aki közel három évtizeden át dolgozott HR felsővezetőként, 2021-ben robbant be íróként, és tett szert komoly népszerűségre hiánypótló ELÉG! Kiégtem című nagy sikerű kötetével. Ezúttal Csúcsragadozók címmel írt kíméletlenül őszinte könyvet a vezetésről, és az összes „taburól” és „kamuról”, ami a témát övezi. Interjú.
Szerző(k): Hercsel AdélAz Eurostat adatai szerint a magyar munkavállalók feleannyian dolgoztak távmunkában tavaly mint az európai átlag, de régiós összevetésben sem népszerű ez a munkavégzési forma Magyarországon. Pedig nem okoz hatékonysági problémákat.
Szerző(k): Zádori BenceHeti két-három napot töltenek már csak a munkahelyen az irodai dolgozók. A Covid indította el a home office lázat, de azóta is töretlenül igénylik a munkavállalók. A vállalatok és a dolgozók mellett az ingatlanpiacot is átalakította. Mutatjuk, mire utalnak a hazai számok, és hogy miként állunk uniós és nemzetközi szinten. Előzetesen csak annyit, hogy nem túl jól.
Szerző(k): Horváth BalázsA Tesla vezérigazgatója eddig sem méltányolta a home office-t, ám ezúttal kifejezetten kártékonynak ítélte meg.
Szerző(k): Zádori BenceAz átfogó felmérésből kiderült, hogy mitől tartanak leginkább a világ legnagyobb vállalatainak vezetői, illetve milyen terveik vannak a következő évekre nézve.
Szerző(k): Fogarasi KittiIngázás nélkül a dolgozók a munkahelyi és az otthoni szerepek elmosódását tapasztalhatják, ami stresszhez vezethet. Igen ám, csakhogy az ingázás vérnyomás-problémákhoz, alvászavarhoz, agresszivitáshoz és váláshoz is vezethet.
Szerző(k): Sánta AndrásA munkavállalók közel fele hibrid rendszerben dolgozna. Az otthoni munkavégzés az alkalmazottak szerint rugalmas, időtakarékos, egészséges, hatékony, és még koncentrálni is jobban lehet.
Szerző(k): Horváth BalázsA pandémia hazaküldte a dolgozót, aki már nem vágyik vissza az irodába, és a munkáltatójának is mindegy, hogy honnan dolgozik. Az iroda viszont üresen áll, a munkásember pedig nagyobb lakásba költözne, viszont az meg drága, ráadásul kevés is van belőle. Hogy oldjuk meg ezt? Az Egyesült Államokban elkezdték átalakítani a már nem használt irodaépületeket, megoldva egyszerre a kihasználatlanság problémáját, valamint a lakhatási válságot is – legalábbis elméletben és csak a gazdagok számára.
Szerző(k): Károly Gábor