Olyan betegségek tizedelik a magyar halállományt, amelyek tíz évvel ezelőtt nem voltak jelen. Azokat az állatokat pedig, amiket nem a kórságok, a horgászok vagy a kárókatonák tüntetnek el, azokat az inváziós fajok pusztítják ki. Egyre gyakoribb, hogy laikusok kezdenek önkéntes haltelepítésbe, mondván saját kezükbe veszik a haldemográfiai kérdést, épp ezzel okozva a lehető legnagyobb kárt.
Szerző(k): Szabó DánielA Tihanyi-félsziget nyugati oldalán, a Sajkodi sorként ismert sétaút előtt mintegy 10 ezer köbméter kőből mesterséges zátonyokat, "akadókat" építenek ívóhelynek a halaknak - adta hírül a Balatontipp.hu.
Szerző(k): Domokos ErikaAz egységes horgásznyilvántartás kiépülése mellett fokozatosan bővül a kötelező befizetések és okmányok elektronizációja, a 2020-ban jelentkező horgászok már az új eljárás szerint regisztrálhatnak - közölte a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) kedden az MTI-vel.
Szerző(k): Domokos ErikaEgyre többször fordul elő, hogy a nagyobb méretű halakat ellopják a természetes vizekből – persze nem azért, hogy eladják és feldolgozzák, hanem azért, hogy növeljék a halastavak reklámértékét. Egy-egy méretes hal értéke akár közel egymillió forintra is rúghat, a hatóság szerint azonban nagyon kevés eset derül ki - írja a HelloVidék.hu.
Szerző(k): K. Kiss GergelyCsak személyivel és lakcímkártyával azonosíthatják majd a jövőben a horgászokat, adókártyával nem, ellenben 5 évig tárolják az adatokat a visszaélések miatt.
Szerző(k): Vég MártonKilenc év után, nem egységes szinten, átlagosan tíz százalékot meghaladó mértékben emelkedik a balatoni horgászjegyek ára - közölte a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. vezérigazgatója csütörtökön Gyenesdiáson.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA csuka, a süllő és a német bucó versenyez az év hala címért - tudatta a Magyar Haltani Társaság vasárnap az MTI-vel.
Szerző(k): Szabó DánielJúliusban és augusztusban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálata az éttermek és halértékesítő helyek, halboltok ellenőrzését végezte el. Rengeteg szabálytalanságot találtak.
Szerző(k): Szabó DánielMájus 2-án elkezdődött a ponty, a harcsa és a compó fajlagos fogási tilalmi ideje, május 1-jétől azonban ismét szabad horgászni a fogassüllőre, a balinra és a sügérre - hívja fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján.
Szerző(k): Domokos Erika