A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai szerint márciusban majdnem tizedével zsugorodott egyetlen év alatt az építőipar. Az ÉVOSZ elnöke szerint még nem értük el a mélypontot. A visszaesést leginkább az elszállt kamatok és az állami beruházások visszafogása okozza, amiben óriási szerepe van az uniós források csúszásának is.
Szerző(k): Károly GáborA bérkiáramlás továbbra is magas, a jövő évi emelésekkel és juttatásokkal pedig további emelkedéssel számolnak az MTI-nek nyilatkozó elemzők, akik arra is figyelmeztetnek, hogy mindez emelkedő inflációs kockázatokkal árnyalt.
Szerző(k): Szepesi AnitaA koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások enyhülésével a munkaerőpiacon is javulásra lehet számítani, de a visszarendeződés az elemzők szerint lassúnak ígérkezik. Az ING Bank vezető elemzője szerint a második félévben 7 százalék körüli munkanélküliségi ráta lehet a realitás.
Szerző(k): Szepesi AnitaMár érezhető volt a koronavírus munkaerőpiacra gyakorolt hatása a friss KSH adatokban: a jelek szerint egy hónap alatt vált semmissé az elmúlt három év munkaerőpiac fejlődése. Ez még csak a válság előszele.
Szerző(k): Domokos LászlóPapíron továbbra is látványosan nőnek a bérek a magyar gazdaságban - derül ki a KSH friss adataiból.
Szerző(k): Domokos LászlóA költségvetési szektorban kifut a tavalyi bérrendezés hatása, emiatt a várakozásoktól elmaradt és több mint két éve a legszerényebb ütemben emelkedtek a keresetek áprilisban - így kommentálták az MTI-nek nyilatkozó elemzők a KSH pénteki adatait.
Szerző(k): Szepesi AnitaAz első negyedévi lendületes bővülés után tovább folytatódhat az építőipar termelés növekedése, szakértők az év egészében a tavalyi 23 százalék után 2019-re 30 százalékos, vagy akár azt meghaladó termelési volumen emelkedést várnak. A szektort az újlakás-átadási hullám, az irodaépítések és az uniós forrásra támaszkodó infrastrukturális beruházások is húzzák.
Szerző(k): Szepesi AnitaAz építőipar - csekély súlya ellenére is - érdemben hozzájárult a tavalyi GDP-növekedéshez, vélik az MTI-nek nyilatkozó makrogazdasági elemzők, akik szerint 2019-ben is marad a két számjegyű növekedés, bár az üteme lassul.
Szerző(k): Szepesi AnitaA vártnál is gyorsabban nőttek az árak szeptemberben, ezzel együtt az elemzők továbbra sem aggódnak.
Szerző(k): Domokos László