Hozamemelkedéssel értékesített 12 hónapos diszkont kincstárjegyet (dkj) csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) - írja az MTI. Az év elején még 0,43 volt a hozam az államadósságra.
Szerző(k): Szabó DánielMagas az infláció, de a nyugdíjpénztárak próbálják felvenni a versenyt. A magánnyugdíjpénztáraknál az idei első félévben is volt reálhozam, a tagok pénze szépen gyarapodik. Az egészségpénztárak nagyot mentek a járványban, nő a tagság, és egyre többet költenek magánorvosi ellátásokra.
Szerző(k): Herman BernadettEmelkedett a 12 hónapos diszkont kincstárjegy aukciós átlaghozama - közölte az Államadósság Kezelő Központra (ÁKK) hivatkozva az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA norvég állami nyugdíjalap, a világ legnagyobb, 1400 milliárd dolláros szuverén pénzügyi alapja 990 milliárd norvég korona (33 313 milliárd forint) hozamot termelt befektetéseivel az idei első fél évben - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó DánielA befektetési alapok összvagyona július végére 1,4 százalékkal, 99 milliárd forinttal 7344 milliárd forintra nőtt júniushoz viszonyítva - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) hétfőn az MTI-vel.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA néhány évvel ezelőtt nagy csinnadrattával piacra vezetett magas hozamot ígérő állampapírok az időközben felgyorsult infláció miatt gyakorlatilag arra jók, hogy a pénz ne veszítse el az értékét. Mármint az átlagos inflációhoz képest, mert a lakások drágulásával nem tudnak versenyezni.
Szerző(k): Komócsin SándorVáltozatlan átlaghozam mellett értékesített 12 hónapos diszkont kincstárjegyet (dkj) csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó DánielA nyugdíjalapok, állami vagyonalapok és a jegybankok a koronavírus-járvány alatt a korábbinál agresszívabban kezdtek el foglalkozni a fenntartható befektetésekkel. Ez eléggé meglepő, mert az ilyen vészhelyzetekben épp ennek az ellenkezője szokott a jellemző lenni.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA Covid-19 válság nem csökkentette a megtakarítással rendelkezők számát, mi több, megnőtt az arányuk éppúgy, mint az átlagosan félretett összeg – derült ki a Budapest Alapkezelő legfrissebb reprezentatív kutatásából. Akik havonta rendszeresen félretesznek, azoknak 40 százaléka havi 50 ezer forintnál is többet takarít meg, és a kutatásban résztvevők 16 százalékának nőttek a megtakarításai az elmúlt több mint egy évben.
Szerző(k): Herman Bernadett