A kínai vezetés a fiskális ösztönzők mellett várhatóan masszív monetáris lazításba kezd jövőre, hogy életet leheljen lassuló gazdaságába. Ehhez az eszközhöz 14 éve nem nyúlt a kínai vezetés, most azonban fel kell készülniük Trump elnökségére.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásOlaf Scholz-cal találkozott Hszi Csin-ping, aki mielőbbi megoldást remél a kényes kérdésre. Közvetítői szerepre vállalkozhatnak a németek?
Szerző(k): Sándor ZoltánEgy orosz kormányzati forrás szerint Putyin hosszabb távon tervezi még folytatni a háborút Ukrajnában. Az orosz külügy ráadásul „új feszültségspirált” és „harmadik világháborút” vizionál Biden döntése nyomán. Globálisan is kiszélesedhet a konfliktus?
Szerző(k): Sándor ZoltánAz orosz elnök és a Tesla tulajdonosa 2022 vége után rendszeres kapcsolatban állnak egymással a The Wall Street Journal információi szerint. A Kreml mindeközben azt állítja: mindössze egyetlen egyeztetés történt telefonon.
Szerző(k): Vermes ÁdámA csoportnak jelenleg Brazília, Oroszország, Kína, India, Dél-Afrika, Egyiptom, Etiópia, Irán, az Egyesült Arab Emírségek és Szaúd-Arábia a tagja.
Szerző(k): L. K.A kormány ösztönző intézkedései ellenére úgy tűnik, maga a kínai elnök sem igazán hisz abban, hogy a gazdaság újra életre kel. Az intézkedések óta tartott első nagyobb volumenű beszéde legalábbis erről tanúskodik.
Szerző(k): Zádori BenceA modell hasonló, a termék más: elektromos autó és akkumulátor után vasúti járműveket is gyártatna a kínai gazdaság hazánkban, hogy könnyebben elérje az európai piacot.
Szerző(k): T. E.