Az Egyesült Államok idén megdönti az 1970-ben elért olajkitermelési rekordját, így lekörözi a világ második legnagyobb kőolajkitermelő országát, Szaúd-Arábiát és megközelíti a világelső Oroszországot - erre számít a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA).
Szerző(k): Domokos LászlóKína gázkereslete megháromszorozódik 2040-re - áll a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) frissen kiadott előrejelzésében az MTI szerint.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaÖtven százalékkal, 74 gigawattal nőtt tavaly a fotovoltaikus áramtermelő kapacitás világszerte, felerészt Kínának köszönhetően - írja a párizsi székhelyű Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) szerdán megjelent "Renewables 2017" tanulmánya.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanA nyár végén vagy az ősz elején esetleg éreztetheti hatását a benzinkutaknál is, hogy az OPEC tagországai nem igazán tartják magukat az olajkitermelés korlátozásában vállalt kötelezettségeikhez. A hírre esett a fekete arany ára.
Szerző(k): Komócsin SándorOrbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az Országházban fogadta Fatih Birolt, a Nemzetközi Energiaügynökség (International Energy Agency - IEA) ügyvezető igazgatóját, akivel egyebek mellett a globális energiabiztonság kérdéseiről cserélt eszmét - adta hírül Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.
Szerző(k): Domokos LászlóFokozatosan lassulni fog a szén iránti keresletnövekedés a következő években, ahogy az Egyesült Államok és Kína növeli a megújuló energiahordozók használatát - áll a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) hétfőn kiadott középtávú piaci előrejelzésében.
Szerző(k): MTI-EcoA Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) az eddig vártnál kisebb idei globális olajkereslet növekedéssel számol tavalyhoz képest.
Szerző(k): MTI-EcoBő három százalékkal emelkedett csütörtökön az olaj világpiaci ára a szaúdi energiaügyi miniszter árstabilizációs szándékra utaló kijelentésnek és a Nemzetközi Energiaügynökség kiegyensúlyozódó kereslet-kínálatot jelző prognózisának köszönhetően.
Szerző(k): MTIEgyre több olajszállító tankert parkoltatnak az olajkereskedők az Északi-tengeren, már olyan mennyiségű olaj várakozik itt, amire 2009 óta nem volt példa. A Nemzetközi Energetikai Ügynökség (IEA) jelentése szerint ez jól jelzi, hogy a gyengélkedő globális kereslet egyelőre képtelen felszívni a túlkínálatot.
Szerző(k): Economx