Görögországnak döntenie kell: ha folytatni akarja a dagadtra hizlalt közszféra és az ehhez hasonló nyugdíjrendszer fenntartását, akkor távoznia kell az eurózónából - vélik szakértők. A hét végi tárgyalások a hitelezők és az athéni kormány között teljes kudarccal végződtek.
Szerző(k): EconomxA Nemzetközi Valutaalap (IMF) igazgatótanácsa úgy határozott, hogy három hónappal elhalasztja a döntést arról, miként lehet a feltörekvő országok szavazati jogát növelni az intézetnél.
Szerző(k): MTI-EcoFőleg Athén, de az euróövezeti kormányzatok iránti csalódottságát is kifejezte a Nemzetközi Valutaalap (IMF) azzal, hogy visszarendelte Washingtonba a megfeneklett görög adósságtárgyalásokon részt vevő küldöttségét csütörtökön - állították az egyeztetéseket jól ismerő források a Reuters hírügynökségnek.
Szerző(k): MTI-EcoGörögország benntartása az eurózónában valószínűleg nem pénzkérdés: geopolitikai szempontból sokkal többet hozhat a nyugatnak, mint amennyibe az ország csillagos égbe emelkedett adósságának elengedése kerül. A kelet-közép-európai országok irigyelhetik ezért a szerencséjéért.
Szerző(k): EconomxFolytatódnak a tárgyalások Görögország és nemzetközi hitelezői között, de a következő lépést az athéni vezetésnek kell megtennie - jelentette ki Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke pénteken egy francia rádiónak nyilatkozva.
Szerző(k): MTIFelmentette pénteken a kerítés vádja alól Dominique Strauss-Kahnt, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) volt vezérigazgatóját az észak-franciaországi Lille bírósága.
Szerző(k): MTIA hét végi határidőre ugyan várhatóan nem jön össze az ukrán kormány és az ország adósságának magánhitelezői közti egyezség a tartozások egy részének elengedéséről, ám könnyítés nem halogatható a végtelenségig - derült ki a kijevi pénzügyminiszter nyilatkozatából.
Szerző(k): EconomxFaképnél hagyta a Nemzetközi Valutalap, az IMF küldöttsége csütörtökön Brüsszelben a görög delegációt az adósságválság rendezéséről folyó tárgyalásokon, mert úgy értékelte, hogy jottányit sem közeledtek az álláspontok.
Szerző(k): Inforádió, MTIEgy szakértő megtippelte, mekkora eséllyel léphet ki néhány tagország az EU-ból. Magyarország a harmadik helyre került. Mindez arról jutott eszébe, hogy kiszivárgott, milyen javaslattal állt elő az athéni kormány Görögország adósságainak elengedésére. A hitelező eurótagállamok előbb tessékelik ki az eurózónából az országot, mint hogy teljesítsék ennek feltételeit.
Szerző(k): Economx