Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) Kókai-Nagy Ákost választotta meg új elnökének, miután lejárt az előző elnök kétéves mandátuma.
Szerző(k): Szepesi AnitaKomoly betegségek gyógyításában várható jelentős előrelépés a következő évtizedben, közülük is leginkább a daganatok orvoslásának fejlődésében bíznak a legnagyobb gyógyszergyártók vezetői - derül ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) kutatása, a II. Innovatív Gyógyszeripari Körkép eredményeiből.
Szerző(k): Szepesi AnitaKedvezően értékelik a hazai egészségügyi szakemberek felkészültségét az innovatív gyógyszergyártók vezetői, ugyanakkor többek között arra is felhívják a figyelmet, hogy a magyarországi gyógyszerkassza kevesebb innovatív terápiát támogat, mint amennyit az ország gazdasági teljesítménye alapján megengedhetne magának, s régiós összehasonlításban sem állunk túl jól ezen a téren – derül ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) kutatásának eredményeiből.
Szerző(k): Szepesi AnitaAz onkológiai ellátás során a betegek számára a betegútmenedzsment, az egyes összekötő, szervezéshez kapcsolódó elemek jelentik a legnagyobb problémát, amelyek mind hatással vannak a terápia hatékonyságára. Az egyik legkritikusabb pont az idő: az időpontfoglalások és előjegyzések ütemezése, várólisták hossza - derül ki az Innovatív Gyógyszergyártól Egyesülete (AIPM) megbízásából végzett kutatásból.
Szerző(k): Szepesi AnitaA 2008-as gyógyszerkasszához viszonyítva reálértéken ma 20 milliárddal kevesebbet költ gyógyszerre az állam, a visegrádi országok jelenlegi átlagos költéséhez képest további 20 milliárd hiányzik a büdzséből. Ha ez a 40 milliárd megjelenne a rendszerben, az összes, régóta befogadásra váró innovatív terápia elérhetővé válna - mondta az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) igazgatója, Holchacker Péter egy mai háttérbeszélgetésen. A gyógyszerfinanszírozás új alapokra helyezése érdekében az egyesület 3 pontos javaslatcsomagot készített.
Szerző(k): Szepesi AnitaA magyarok szerint az államnak jobban kellene támogatnia az új fejlesztésű gyógyszerek árát és biztosítani kellene, hogy a betegek gyorsabban hozzáférhessenek ezekhez. A jelenleginél sokkal gyakrabban kellene dönteni a modern készítményeknek társadalombiztosítási támogatásáról – derül ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) országos reprezentatív kutatásából. A gyógyszerekre fordított közkiadás mértékét legalább a visegrádi országok átlagára kellene felemelni - sürgeti az AIPM.
Szerző(k): Szepesi AnitaTöbb mint kétéves előkészítést követően több terápiás területen összesen 29 új, az adott betegség kezelésében leghatékonyabb innovatív gyógyszer, illetve ezek indikációjának tb-támogatásba történő bevonásáról döntött az egészségügyi kormányzat - derül ki a Magyar Közlöny legfrissebb számából. Ám ahhoz, hogy a gyógyszerek el is juthassanak a betegekhez még a közbeszerzésköteles készítmények esetén az erre irányuló eljárások gyors kiírása is szükséges - hívja fel a figyelmet az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM).
Szerző(k): Szepesi AnitaElőrehaladott állapotban vannak a tárgyalások az új, innovatív gyógyszerek és terápiák társadalombiztosítási támogatásba vételéről az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) szerint, így remélhetőleg hamarosan újabb modern fejlesztésű készítmények válhatnak elérhetővé a magyar betegek számára.
Szerző(k): Szepesi AnitaA Magyarországon elvégzett klinikai vizsgálatok számának további, mintegy 20-30 százalékos növekedése a nemzetgazdaságnak évi 18-28 milliárd forint többletbevételt jelentene, melyből 7-11 milliárd forint a központi költségvetés adóbevételeit növelné - hívja fel a figyelmet az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM).
Szerző(k): Szepesi Anita