A rendszerváltás óta a magyar gazdaság struktúrája folyamatos átalakulásban van, ahogy egyre inkább hasonlít a legfejlettebb gazdaságok szerkezetéhez. Miközben a sajtóban gyakran felmerül az a megállapítás Magyarországgal kapcsolatban, hogy összeszerelő-üzemként működik, eközben az látható, hogy a jövőálló modern ipari szegmensek mellett a szintén magas hozzáadott értéket képviselő szolgáltatói szektorok jelentősége és munkavállalóinak aránya is emelkedik.
Szerző(k): EconomxA járműgyártás volumene 12,4 százalékkal esett vissza az előző év azonos hónapjához mérten, amit csak tovább súlyosbít, hogy a megrendelésszám is fokozatosan csökken. Brutális számokat rejt a magyar ipar a színfalak mögött.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaIdén augusztusban jelentősen, 9,5 százalékkal csökkent az ipari termelés volumene, munkanaphatástól megtisztítva pedig 4,1 százalékkal. Három feldolgozóipari alágban nőtt, tízben pedig visszaesett a termelés.
Szerző(k): Z. B.Az ipari termelés augusztusi részletes adatait közli ma második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Szerző(k): T. E.Ratan Tata a Magyarországon is jelen lévő indiai vállalat igazgatótanácsának elnöke volt.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraMég ki se tört a kereskedelmi háború Kínával szemben, amikor az uniós seregek már azon tanácskoznak, hogyan tudnak levonulni a csatatérről, miközben Brüsszelben továbbra sincs döntés az elektromosautó-stratégiáról. Ráfázhat erre Magyarország? Erről is beszélgettünk a közgazdásszal.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaIdén júliusban a 2020-as járvány óta a legalacsonyabb szintre süllyedt az orosz széntermelés, 2022 decemberéhez képest 27 százalékos a visszaesés.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA vártnál jobb formát mutat a német ipar a kedden közzétett augusztusi adatok alapján, de könnyen lehet, hogy csak átmeneti volt a fellendülés. A tőzsdei reakciók borzalmasak.
Szerző(k): Sárosi ViktorA KSH szerint még a júliushoz képest is csökkenést lehet tapasztalni. Ugyanakkor a minisztérium szerint a magyar gazdaság egésze nő, Orbán Viktor szerint pedig jöhet az egymillió forintos magyar átlag bér.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés Csaba