Izrael elszánt saját védelme érdekében és bármire képes lehet. Az izraeli-palesztin háború eszkalációjáról és gazdasági hatásairól beszélgettünk az Economx podcastjában.
Szerző(k): Horváth DávidIzrael órákig tartó légicsapásokat hajtott végre Bejrút ellen csütörtök hajnalban. A támadásban többen meghaltak, illetve megsebesültek.
Szerző(k): G. É.A légitársaságok az Izrael elleni iráni rakétatámadás óta igyekeznek átirányítani járataikat, már kedden mintegy 80 járatot küldtek a közel-keleti főbb csomópontokba.
Szerző(k): L. K.A kereskedők attól tartanak, hogy Izrael támadása az iráni olajlétesítményeket célozhatja meg.
Szerző(k): L. K.A befektetők biztonságos menedékek felé rohannak, az ellátási zavaroktól való félelem az olaj árát 75 dollár fölé lőtte. Senki nem tudja, hogy hol lesz ennek a vége.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA dániai nagykövetségük közelében pedig két robbanás történt az elmúlt éjszaka.
Szerző(k): L. K.A pattanásig feszült helyzetben egyre nagyobb az esélye, hogy a gázai konfliktusból regionális közel-keleti háború legyen. „Teherán el kívánja rettenteni Izraelt a rakétaképességeinek demonstrálásával. Áprilisban ez nem működött” – hangsúlyozta az Economxnak a szakértő.
Szerző(k): Vígh GáborMiután Irán több száz ballisztikus rakétával megtámadta Izraelt, az olajárak mintegy 2,5 százalékot ugrottak. Izrael válaszcsapásra készül, amire Irán ismét reagálhat, így lényegében bekövetkezett az a közel-keleti eszkaláció, amitól sokan tartottak.
Szerző(k): Zádori BenceIrán kedden mintegy 180 rakétával támadta Izraelt. Ciszjordániában egy ember meghalt, Tel-Avivban pedig ketten megsebesültek. Becsapódásokat Izrael középső és déli részén regisztráltak. Médiajelentések szerint Irán két izraeli légibázist és az izraeli titkosszolgálat, a Moszad főhadiszállását vette célba. Több millió izraeli keresett menedéket óvóhelyeken.
Szerző(k): Economx