Japán legnagyobb olajvállalata, az Eneos Holdings leállította az oroszországi olajvásárlását - jelentette be a cég vezetője pénteken. Az Eneos olajimportjában az orosz olaj átlagosan 5 százalékot képviselt.
Szerző(k): Szász PéterAz Európai Bizottság elnöke szerint "nem csak Ukrajna jövője. Nemcsak Európa jövője, de a szabályokon alapuló világrend jövője" forog kockán.
Szerző(k): Csernátony CsabaMeglepetésre hatalmas eladásokba kezdtek a japán intézményi befektetők az amerikai államkötvények piacán, holott a dollárkamatok emelkednek, Japán pedig leragadt a zéró kamatok világában. Ez csak növelheti az amerikaiak gondjait, akik a világ többi részéhez hasonlóan küzdenek az elszabaduló inflációval.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásJapán és Vietnám egyetért abban, hogy tiszteletben kell tartani a nemzetközi jog előírásait és elutasítja a katonai erő használatát Ukrajnában - jelentette ki vasárnap Kisida Fumio japán miniszterelnök a vietnámi hivatali partnerével, Pham Minh Chinhhel folytatott megbeszélését követően.
Szerző(k): Szabó DánielEl kellene zárni egy 5000 milliárd dolláros pénzcsapot Japánban, ahol évtizedekig szenvedtek a deflációs hatásoktól. Viszont kormányzati reformok nélkül agyatlan zombiként mehet tovább a japán gazdaság. Kérdés, hogy nem az a legjobb, ha nem tesznek semmit?
Szerző(k): Szabó DánielBekérették szerdán az orosz külügyminisztériumba a moszkvai japán nagykövetség képviselőjét és közölték bele, hogy Moszkva a kölcsönösség elve alapján nemkívánatos személynek nyilvánította a képviselet nyolc munkatársát.
Szerző(k): Szász PéterA Nissan úgy döntött, hogy felszámolja a Datsun márkát, amelyet korábban azért élesztett fel, hogy terjeszkedni tudjon a feltörekvő piacokon. A döntés - amely a szökésben lévő Carlos Ghosn volt Nissan-vezérhez köthető - nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Szerző(k): Szász PéterMeghalt a világ legidősebb embereként elismert japán nő, Kane Tanaka, aki januárban töltötte be a 119. életévét.
Szerző(k): Szász PéterVáltozóban van Észak-Korea katonai doktrínája az atomfegyverek bevetésével kapcsolatban - véli egy fegyverzetkorlátozásokkal foglalkozó amerikai szakértő. A posztsztálinista rendszer vezetése nem elégedett azzal, hogy korlátozott mennyiségű nukleáris fegyvere van, többet akar, amelyeket az ország térségében sokfelé bevethetnének, ha úgy éreznék, hogy veszélyben a diktatúra léte.
Szerző(k): Komócsin Sándor