A nagy augusztusi erősödést követően most újra nekilódult a japán deviza, újabb nagy erősödés után immár átlépte múlt havi csúcspontját is. Napokon belül kamatdöntés lesz az USA-ban és Japánban, erősen csökken a két deviza kamateltérése. Meddig mehet a jen?
Szerző(k): Fellegi TamásKét hete sincs, hogy az olcsó japán jen hitelekre épülő carry trade pozíciók nagy része lezárult, közben a részvényárfolyamok összeomlottak, de máris nagy ütemben nyílnak újra a pozíciók. A japán jegybank pedig ismét odacsaphat, nem akármekkorát.
Szerző(k): Fellegi TamásAmilyen hamar jött, olyan gyorsan el is múlt a hó eleji tőzsdei pánik. A piaci részvevők hangulata szélsőségesen ingadozik: egy héttel azután, hogy recessziót kiáltottak és rendkívüli amerikai kamatcsökkentést követeltek, már szükségtelennek tartják ezt.
Szerző(k): Fellegi TamásKiadós zuhanás zajlott a főbb részvénytőzsdéken néhány nap alatt, és az oka is kiderült: lezárult az olcsó japán jenre épülő carry trade ügyletek jelentős része. De mik is ezek az ügyletek, és a fennmaradók zárása kiválthat-e hasonló reakciót?
Szerző(k): Fellegi TamásHétfőn közel 13 százalékkal zuhant a Nikkei 225 index, ráadásul már az előző két tőzsdenapon is esett a japán piac. Sok ázsiai index is követte, ha kisebb mértékben is.
Szerző(k): Fellegi TamásIjesztőnek tűnhet az amerikai részvénypiacok zuhanása.
Szerző(k): Fellegi TamásA vártnál gyorsabban csökkent a japán gazdaság az első negyedévben, mivel a gyenge jen továbbra is megviseli a fogyasztókat.
Szerző(k): Zádori BenceKazuo Ueda, a japán jegybank elnöke szerint nincs jelentős hatással az inflációra a gyengülő valuta.
Szerző(k): Z. B.Több évtized defláció után új korszak köszönthet be Japánban, ha sikerül fenntartani egy pozitív ár-bér spirált és növekedési pályára állítani a gazdaságot. Az infláció, és ezzel párhuzamosan a kötvényhozamok emelkedése összességében pozitív lehet az elemzők többsége szerint a japán részvénypiac számára. A hosszú távú gazdasági és vállalatirányítási reformok eredményeképpen a tőzsdei cégek jövedelmezősége, és ezáltal a befektetői hozam is emelkedhet. Érdemes tehát a tekintetünket a Japánra vetni, mert nem kizárt, hogy új kihívója érkezik a nyugati piacoknak – véli cikkében Kiss Péter, az Amundi Alapkezelő befektetési igazgatója.
Szerző(k): Economx