Szabálytalanságok történtek az Európai Unió egyik támogatási projektjénél, az induló innovatív magyar vállalkozások megsegítésére létrehozott, Hernádi Zsolt Mol-vezér cége által kezelt egyik Jeremie-alapnál. A visszásságok miatt az EU 2015-ben hónapokig szüneteltette a pénzkifizetést, továbbá 4,3 milliárdos büntetést szabott ki.
Szerző(k): Szabó DánielSzámos területhez hozzányúlna a kormány annak érdekében, hogy segítse a hazai startup ökoszisztéma fejlődését. Az új stratégia jól látja a meglévő problémákat, ám a jövőbetekintés szinte már-már lehetetlenül rózsaszínre sikerült.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanTöbb lépcsőben 300 millió forintot fektet a magyar Nanushka dizájner ruhatervező és gyártó márkába a magyar tulajdonú GB & Partners Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. által kezelt Exim Növekedési Magántőkealap.
Szerző(k): MTIHamarosan jön az új állami tőkealap-kezelő, amely 50 milliárd forint felett rendelkezhet.
Szerző(k): EconomxVéget ért a Jeremie-program, a tapasztalatokról pedig Venture Capital Summit néven konferenciát szerveznek.
Szerző(k): EconomxA külföldi pénzemberek egyre jobban érdeklődnek a térségünk iránt, így a nagy jövő előtt álló magyar cégeknek egyre több lehetőségük van, ha befektetőt keresnek. A céges kultúra azonban még elég alacsony a kkv-nál, így nagyjából esélyük sincs a tőzsdei megjelenésre, ráadásul azt a réteget, amely képes lehetne erre, jelenleg a kockázati tőke uralja. A startupok azonban így is jó helyzetben vannak, mégha a régióból nem is tudnak kitűnni. A magyar tranzakciós piacról Sefer Ivánnal, az EY Law ügyvédi iroda partnerével és Bányai Andrással, EY Tranzakciós tanácsadási szolgáltatások üzletág senior managerével beszélgettünk.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanMiniszterelnök tanácsadójához és a kormányhoz kötődő emberek állnak azoknak a cégeknek a hátterében, amelyek zsebre rakták a hazai innovatív startup cégeknek szánt uniós pályázati pénzeket - írja szeptemberi számában a Forbes. A lap a Morando Zrt.-vel foglalkozik, amely a saját vezetőinek kamugyanús cégeinek játszott ki több milliárd forintnyi uniós pénzt.
Szerző(k): Index.huA Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) szerint április-júniuskban 59 vállalkozás kapott 7,9 milliárd forint magán-és kockázati tőkét Magyarországon. A Jeremie-alapok domináltak; a 18 aktív befektető alapból 14 Jeremie helyezett ki forrást a vizsgált időszakban. Az átlagbefektetés összege 151 millió forint volt.
Szerző(k): EconomxAz Európai Unió Jeremie-programjában több mint 350 kis- és középvállalkozás 130 milliárd forint értékű kockázati tőkét kapott - írta kedden a Világgazdaság.
Szerző(k): MTI