Napirendre kellene vennie az Európai Tanácsnak az alapszerződés hetes cikke szerinti, Lengyelországgal és Magyarországgal szembeni jogállamisági eljárások kérdését - mondta szerdán Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) lista- és frakcióvezetője az Európai Parlamentben az MTI szerint.
Szerző(k): Domokos ErikaAz Európai Bizottság továbbra is osztja a jogállamiság, az emberi jogok és a korrupció magyarországi helyzetével kapcsolatos aggályok nagy részét, s a helyzet az utóbbi hónapokban sem javult, sőt újabb problémák is felmerültek - mondta az MTI szerint Frans Timmermans, a testület első alelnöke Brüsszelben.
Szerző(k): Domokos ErikaTekintélyes jogászokból, a tagállami legfelső bíróságok és alkotmánybíróságok, és az Európai Unió Bírósága egykori tagjaiból álló független testületnek kellene ellenőriznie a jogállami elvek érvényesülését az Európai Unió tagállamaiban Manfred Weber, az Európai Néppárt európai parlamenti (EP-) választási csúcsjelöltje szerint.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanAz EU-ügyi miniszterek keddi találkozóján napirenden lesz Magyarország és Lengyelország jogállamisághoz kapcsolódó ügye, illetve a következő hétéves költségvetésről is vitáznak, benne az uniós értékek betartásához kötött uniós pénzekről is.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA nemzetközi sajtó szemben a korábbiakkal alig fordított figyelmet az Európai Parlamentben a jogállamiság magyarországi helyzetéről tartott szerdai vitára. Az euronews.com ugyanakkor egy szakértőt is megkérdezett az ügyről.
Szerző(k): Komócsin SándorBrüsszelben az Európai Parlamentben szerdán ismét napirendre került a magyar jogállamiság helyzete. A felszólalók többsége szerint csak rosszabb lett a helyzet.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaMeglepő körökből próbáltak segíteni Orbán Viktor minisztelnöknek a Sargentini-jelentés megszavazása előtt. Egy német liberális politikus próbált néhány európai parlamenti képviselőt meggyőzni arról, hogy ne szavazza meg a 7. cikk szerinti eljárás elindítását Magyarország ellen. Az ügyben több furcsaság is van.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaLengyelország ellenzi az uniós támogatások kifizetésének jogállamisági feltételekhez kötését, mindazonáltal Konrad Szymanski lengyel külügyminiszter-helyettes szerint az erre vonatkozó új európai parlamenti jelentés nem veszélyezteti a Lengyelországnak a 2020 utáni uniós keretből járó pénzeket.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanMegszavazta az Európai Parlament (EP) csütörtökön annak a tervezett mechanizmusnak a létrehozását, amelynek keretében bizonyos, például jogállamisági feltételekhez kötnék az Európai Unió tagállamainak megítélt közösségi források kifizetését a 2021-2027 közötti költségvetési ciklusban.
Szerző(k): Szabó Zsuzsanna