Egy történész „megjósolta”, ki nyeri a novemberi amerikai elnökválasztást.
Szerző(k): T. E.A jósnő azt ajánlotta leveszi az átkot az ékszerekről, majd 20 perccel később már a zálogházban volt velük.
Szerző(k): Kiffer AnnaA milliárdos szerint a mesterséges intelligencia jövőre már le fogja körözni az embereket. Két tényező azonban még keresztbe tehet ezeknek a folyamatoknak.
Szerző(k): Vermes ÁdámA magyar miniszterelnök még tavaly októberben nyilatkozta, hogy 2023 végére a kormány egy számjegyűre csökkenti az inflációt. Az Economx kérésére meghatározó hazai elemzők elővették a kockás füzetet, és kiszámolták, pontosan mekkora lehetett az áremelkedési ütem októberben. A szakértők többségének az jött ki, hogy még nem valósult meg Orbán Viktor jóslata, de novemberben nincs mese, egy számjegyűre olvad az infláció.
Szerző(k): Rádi BalázsA politikusok és politológusok helyett jósok, látnokok és médiumok szerepelnek az orosz televíziós műsorok többségében. Az állami tévén adott programok a Kreml propagandáját közvetítik a nézőknek.
Szerző(k): Horváth BalázsLitvánia európai parlamenti képviselője és volt miniszterelnöke, Andrius Kubilius kijelentette, hogy Ukrajna 2029-ig csatlakozhat az EU-hoz, de ehhez Brüsszelnek vissza kell nyernie azt a képességét, hogy új kontinentális struktúrát építsen.
Szerző(k): Horváth TiborNapjainkban születhet az utolsó generáció, amelynek tagjai még láthatnak élőben elefántot vagy koalát – jövendöli az algoritmus.
Szerző(k): EconomxA középkor munkaereje mezőgazdasági termelő volt, az ipari forradalom nyomán átvette a helyét az ipari munkásság, majd a komputerek és a szolgáltatások előretörésével eljött a tudásukból élő munkavállalók kora. A Bloomberg publicistája szerint az évszázad hátralévő része arról fog szólni, hogy az intelligens gépek átveszik az utóbbiak helyét, ahogy lépésről lépésre a fizikai munkában is háttérbe szorították az embereket.
Szerző(k): Komócsin SándorA hidegháború végét, a kelet-európai országok rendszerváltását két történet követte. Az egyik a kelet-közép-európai országok EU-s integrációja, a másik a balkáni országok és volt szovjet tagköztársaságok identitás- és útkeresése. Ha meg akarjuk jósolni a jövőt, akkor könnyen lehet, hogy nem az előbbit kellene kivetítenünk, az unió bővülését kellene várnunk, hanem az utóbbit, ami azt sejteti, hogy nem lehet megspórolni az identitások tisztázására fordított időt - véli az FT szerzője.
Szerző(k): Komócsin Sándor