Tovább fokozódhat a nyomás a kínai pénzügyi rendszeren és a jüanon január elsejétől, amikor is a magánszemélyek ismét nagy mennyiségű devizát vásárolhatnak. A jegybanknak egyik korábbi tanácsadója szerint be kéne vetni a nukleáris opciót, azaz Trump beiktatása előtt még egyszer alaposan leértékelni a jüant.
Szerző(k): EconomxIdén 74 százalékra csökkenhet a GDP-arányos államadósság - mondta Barcza György, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. vezérigazgatója a Világgazdaságnak.
Szerző(k): MTIHa a Donald Trump által használt retorika végül kereskedelmi háborúhoz vezetne Kínával, akkor az Egyesült Államok húzná a rövidebbet - mondta Marc Faber a CNBC-nek.
Szerző(k): EconomxDecember 12-től elindul a közvetlen renminbi-forint (RMB/HUF) kereskedés a kínai onshore (belföldi) devizapiacon a CFETS (China Foreign Exchange Trade System) rendszerében - közölte hétfőn a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Szerző(k): MTIA kínai hatóságok megkülönböztetett figyelemmel követik a tőkekivonásokat - mondta az ország pénzügyminiszter-helyettese, miközben a Bank of China elkezdte korlátozni a vállalati devizavásárlásokat, a korábbi korlátlan összeg helyett egymillió dolláros limitet szabva ügyfeleinek.
Szerző(k): MTI-EcoOlyan feltörekvő piaci részvények vásárlását is javasolja jövő évi kereskedési tippjei között a Goldman Sachs, amelyek nincsenek kitéve az amerikai külkereskedelem várható szigorítása és a kínai lassulás negatív hatásainak sem. Ebbe elvileg belefért volna a magyar piac is, azonban csak Lengyelországot említik. A nagy nyerő egyébként a dollár lehet.
Szerző(k): EconomxA kínai cégek már régóta tervezik, hogy belépjenek az európai vasúti szerelvény-gyártó piacra, ez azonban zöldmezős beruházásként nem könnyű.
Szerző(k): portfolio.huKína devizatartaléka már a negyedik egymást követő hónapban csökkent októberben, méghozzá január óta a legnagyobb mértékben, ami azt jelzi, hogy folytatódik a tőkekiáramlás a világ második legnagyobb gazdaságából.
Szerző(k): MTIA kínai deviza nemzetközivé válását előmozdító, úgynevezett RQFII (Renminbi Qualified Foreign Institutional Investors) kezdeményezést növekvő érdeklődés övezi világszerte. A komplex szabályozás ellenére egyre több Ázsián kívüli intézmény is kihasználja a programot, és befekteti - például a kereskedelmi elszámolásokból származó - renminbi forrásait Kínában. Közép-Kelet-Európában egyedül Magyarországról van mód közvetlen tőzsdei és bankközi kötvénypiaci befektetésre a kínai onshore piacon. A 2015-ben megkapott 50 milliárd renminbi (7 milliárd euro) értékű országkvóta komoly lehetőséget teremt a magyar intézményi befektetők számára, ugyanakkor kihívások elé is állítja őket.
Szerző(k): Economx