Az adóhatóság jelenleg is ezres nagyságrendben vizsgál olyan cégeket, amelyeket tulajdonosaik átjátszottak egy-egy cégtemetőnek azt remélve, hogy nem kell vállalkozásaik tetemes tartozásait megfizetniük – tudta meg az Economx.
Szerző(k): Drávucz PéterDzsudzsák Balázs léghajógyáras cégének hányattatott története újabb állomáshoz érkezett. Azt követően, hogy tavaly októberben már végrehajtást indított az Első Magyar Léghajógyár Kft.-vel szemben a NAV, majd november végén törölte a cég adószámát is.
Szerző(k): Hercsel AdélCsak az ügyintézésre hivatkozva 7 milliárd forintot kerestek rajtuk, azonban sokuk a kötvény ellenértékét, azaz a 300 ezer eurót sem kapta vissza. Ügyvédjeik feljelentést tettek. A magyar állam is rengeteget bukott a letelepedési ügyleteken.
Szerző(k): EconomxBár keresleti oldalról sok a bizonytalanság az építőipar jövőjével kapcsolatban, sok vállalkozó bízik a szektor további lendületében. 2022 márciusában 675 társas vállalkozás jött létre az építőiparban, ami 6 hónapos rekordnak számít, és messze meghaladja a Covid előtti cégbejegyzési értékeket is.
Szerző(k): Szepesi AnitaAz előző évekhez hasonlóan 2022 januárjában is tömegesen döntöttek vállalkozók a cégük megszüntetése mellett, az év első hónapjában 1762 végelszámolási eljárást tettek közzé a cégbíróságok - közölte az Opten céginformációs szolgáltató.
Szerző(k): Domokos Erika7500 új társas vállalkozás bejegyzésével zárta a 2021-es évet az építőipar, ezzel minden idők legerősebb cégalapítási éve lett az elmúlt év a szektorban, vannak azonban óvatosságra intő jelek is.
Szerző(k): Szepesi AnitaIdén július 1-jétől 250 ezer forintos felügyeleti illetéket kell fizetni a cégbíróság által lefolytatott kényszertörlési eljárásért - döntött az Országgyűlés.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaNem áll meg az építőipari lendület, 750 céget jegyzetek be áprilisban. A folyamatos, tömeges cégalapítással újra 60 ezer felett lehet az építőipari társas vállalkozások száma Magyarországon, erre utoljára 2012-ben volt példa. Ugyanakkor aggasztó, hogy áprilisban 145 vállalkozás ellen indult felszámolás, ami az elmúlt 6 év legmagasabb felszámolási értéke - derül ki az Opten céginformációs szolgáltató friss összesítéséből.
Szerző(k): Szepesi AnitaJelentősen csökkent a cégvezetéstől eltiltott személyek száma Magyarországon, már "csak" 46 ezer eltiltott szerepel a nyilvántartásban - adta hírül az Opten. Ennek oka, hogy tömegesen jár le a korábbi, ötéves eltiltások hatálya, és a járvány alatt hozott intézkedések érintették a céges kényszertörlést is, azt felfüggesztették, így eltiltásáról sem dönthetett a bíróság.
Szerző(k): Domokos Erika