Az elmúlt évek legrosszabb hónapját zárhatják az európai ingatlanszektor képviselőinek részvényei. A befektetők nagyon tartanak az európai ingatlanárak esésétől, amelyet a kamatemelések mellett most a bankrendszerben jelentkező zavarok is sújthatnak.
Szerző(k): EconomxKülönös, hogy épp az amerikai államkötvényeken veszített olyan sokat a Silicon Valley Bank (SVB), hogy ez hozzájárult az összeomlásához. Persze a világ legjobb eszközét is meg lehet venni olcsón is, drágán is. Márpedig ha valamit drágán veszünk, majd olcsón kell eladnunk, azon veszítünk.
Szerző(k): Fellegi TamásAz EKB továbbra is az infláció ellenszerét keresi. A döntést a pénzügyi rendszer feszültségeihez igazítják.
Szerző(k): Varga CsengeKét hét leforgása alatt jó tíz százalékkal ugrott meg az arany árfolyama. Nem csak a bakpánik, de a kamatemelési ciklus végének látótávolságba kerülése is fokozta a keresletet. Soha nem látott mennyiségben nyíltak a további áremelkedésre játszó pozíciók.
Szerző(k): EconomxVlagyimir Putyin orosz elnök ellen elfogatóparancsot adott ki a Nemzetközi Büntetőbíróság, kínai kollégáját azonban ettől még nyugodtan fogadhatta Moszkvában. A Fed kamatot emelt, az összeomlott Credit Suisse-t pedig a UBS vette át. A hetet az uniós tagállamok vezetői Brüsszelben zárták, egy újabb csúcstalálkozón. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): EconomxA nagy jegybankok közül zárszóként tegnap a FED, majd a svájci jegybank is kamatot emelt. Könnyen lehet azonban, hogy itt véget is ért a szigorítás, amely miatt egy éve esnek a tőzsdék. Sőt a bankmentések miatt valójában már lazulnak a monetáris kondíciók.
Szerző(k): EconomxAz amerikai jegybank szerepét betöltő Fed 25 százalékkal emelte meg az amerikai alapkamat mértékét, ami így 5 százalék lett. A továbbiakat illetően minden lehetőséget nyitva hagytak, de simán lehet, hogy ez a kamatcsúcs.
Szerző(k): Fellegi TamásOlyan szintre emelkedett a pesszimizmus a profi befektetők körében, amire az elmúlt 20 évben jellemzően csak a tőzsdei mélypontok környékén volt példa. Leginkább egy a globális piacokat is megrázó óriási csődeseménytől tartanak a befektetők – derül ki a Bank of America friss felméréséből.
Szerző(k): EconomxMonetáris politika tekintetében kifejezetten különutasnak tekinthető Japán. Pogátsa Zoltán közgazdász szerint érdemes megvizsgálni a tokiói kormány és a jegybank lépéseit, mert az eredmények őket igazolják.
Szerző(k): Csernik-Varga Adrienn