Gluténmentes extrudált kenyeret hívott vissza a gyártó Abonett, mert határérték feletti aflatoxin lehet benne - jelentette be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szerdán.
Szerző(k): Domokos ErikaAz energiaköltségek emelkedése, az aszály és a gyenge gabonatermés következtében akár 30-40 százalékkal is tovább drágulhat a kenyér a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége számításai szerint - hangzott el az ATV Híradóban.
Szerző(k): Domokos ErikaCsirkecomb, csirkeszárny, fehér- és barnakenyér, zsemle, trappista sajt: csak néhány példa azon élelmiszerek közül, amelyek a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) több mint 900 termék árát tartalmazó reprezentáns-adatbázisa szerint több mint 40 százalékkal drágult 2022 májusában éves bázison.
Szerző(k): Szász PéterTízből hat magyar naponta vásárol kenyeret, és egy átlagos háztartásnak 1,6 kilogramm a heti kenyérfogyasztása. Miközben egyre nagyobb kereslet mutatkozik az adalékmentes, kovászos és rozsos kenyerekre, a magyar vásárlók többségének még mindig a hagyományos fehér és félbarna vekni kerül leggyakrabban a kosarába.
Szerző(k): Molnár CsabaA lényeg, hogy a kenyerünk védett helyen legyen, ám biztosított legyen számára a megfelelő szellőzés. Nem árt, ha a tároló lélegző anyagból van. Legyen a tartónk fából, műanyagból, kerámiából, esetleg fémből, igazából mindegyik anyagnak megvan az előnye és a hátránya is, ezeket veszi sorra az Ételt csak okosan! oldal.
Szerző(k): Szepesi AnitaAkciós magyar lisztet találtak Hollandiában. Eközben fergeteges tempóban nő a magyar gabona és malomipari termékkör belföldi átadási ára, utóbbié már 85 százaléknál tart.
Szerző(k): Molnár CsabaVan, aki inkább kevesebbet eszik, hogy meg tudja fizetni a drága kenyeret - derül ki az RTL Híradó összeállításából.
Szerző(k): Szász PéterVészjósló a statisztika az élelmiszeripar átadási árairól, amiket februárban ötödével emeltek a boltosok felé. És ezt előbb-utóbb követik a boltok, ezt is mutatja a statisztika. Árstop után nagy árugrás jön.
Szerző(k): Molnár CsabaSoha nem látott árak alakultak ki az elmúlt időszakban a búza piacán, amelyet a spekuláció is fűtött: ebben a termelőktől kezdve a kereskedőkig szinte minden szereplő érintett. Az ukrán-orosz háború miatt pedig még tovább nőnek az árak, olyan szintre, amely korlátozásokra is kényszerítheti a malomipart. Idén januárban mintegy 40 százalékkal megugrott a lisztár, amely a szakértők szerint már átgyűrűzött a kenyér-, és péksüteményárakra. A drágulás akkora mértékű, amely valószínűleg egyetlen élelmiszeripari terméknél sem volt megfigyelhető az elmúlt tíz évben.
Szerző(k): K. Kiss Gergely