Átlagosan közel 20 kilogramm péksüteményt fogyaszt évente minden egyes magyar. Ez a szám megduplázódott az elmúlt öt évben, miközben a kenyérfogyasztás jelentős csökkenést mutat. Jellemző trend a különféle "mentes" és "reform" termékek piacának évi kétszámjegyű bővülése, valamint a koronavírus-járvány miatt a fogyasztói szokások átalakulása – derül ki a Pek-Snack elemzéséből.
Szerző(k): Domokos ErikaA lisztdrágulás miatt a legtöbb pékáru többe fog kerülni januártól.
Szerző(k): Csernátony CsabaSzerbiában a kormány limitálta a kenyér árát, azzal segítve a pékeket, hogy az állami tartalékokból vásárolhatnak lisztet. Úgy tűnik, a következő termék a hús lehet, ahol rendkívüli intézkedést vezetnek be.
Szerző(k): Komócsin SándorSzerdától árat emelnek a malmok, ezért a kenyér és a péksütemény is hamarosan sokat drágulhat.
Szerző(k): Domokos LászlóA következő két évben eltűnhet a magyar piacról a sütőipari vállalatok majdnem fele, miközben növekedni fog a nagyüzemek súlya. A pékek tapasztalata szerint a kereskedők tudomásul veszik, hogy növelni kell a pékáruk árát.
Szerző(k): Komócsin SándorSzerbiában a független pékek nem bírják a versenyt az áruházakban működő pékségekkel, ami a szakma eltűnésével fenyeget, pedig az igazi mesterek nem győzik hangsúlyozni, hogy a kézzel gyúrt tésztának nincs párja.
Szerző(k): Komócsin SándorEmelnek a malmok, ennek megfelelően a kenyér ára is jócskán megugrik jövő év elején.
Szerző(k): Rácz GergőDrágul a búza, következésképpen drágul a kenyér, és nem ez a legrosszabb hír, hanem az, hogy az árupiaci határidős jegyzések azt mutatják, hogy a jövőre sem lesz jobb a helyzet, még többe kerül majd a kenyér.
Szerző(k): Komócsin SándorAz étkezési gabona és a nyersanyagárak emelkedése, valamint a bérköltségek növekedése miatt drágulhat a kenyér és péktermék a közeljövőben - mondta az InfoRádiónak a Magyar Pékszövetség elnöke, Septe József.
Szerző(k): Szász Péter