Akár 300 ezer eurós kezdő fizetést is adhat a Tesla a német gyárában. De ehhez valami "különlegeset" és komoly munkatapasztalatot várnak el.
Szerző(k): Domokos LászlóNagyon sokan vannak, akik szerint nincs is bérdiszkrimináció a nők és a férfiak között, annak ellenére, hogy a többség tisztában van ezzel a jelenséggel.
Szerző(k): Komócsin SándorA nyugdíjrendszerben a jogosultság megszerzése után a közelmúltig figyelni kellett a kiegészítő keresetekre, viszont 2020. július 1-től megváltozott a szabály.
Szerző(k): Szabó DánielA kormány fokozott figyelmet fordít a munkaerő-piaci szempontból hátrányosabb helyzetben lévő csoportok foglalkoztatására, amelyet dinamikusabb és egyszerűbb támogatási rendszerrel segít elő - mondta Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Szerző(k): Domokos LászlóA valorizációs szorzók 9,7 százalékkal nőhetnek a 2021. évi nyugdíjmegállapítások esetén - figyelmeztet Farkas András nyugdíjszakértő.
Szerző(k): K. Kiss GergelyRomániában nem a bankszektorban dolgozók, vagy az informatikusok keresnek a legjobban, hanem az olajbányászok, akik egyharmadával többet vihetnek haza a nettó átlagbérnél.
Szerző(k): Barabás JúliaA gazdaság teljesítményéhez képest különösen dinamikus volt tavaly a bérek emelkedése, de az idén érzékelhetően lassulhat az ütem, amit már a minimálbérre és a garantált bérminimumra vonatkozó megállapodás is jelez.
Szerző(k): Rácz GergőIntenzív bérfelzárkózás zajlott az elmúlt években, miután a szociális partnerek és a kormány 2016-ban megkötött megállapodásának eredményeként csaknem 40 százalékkal emelkedtek a reálkeresetek Magyarországon - írta a Világgazdaság keddi számában a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataira hivatkozva.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaSchmuck Erzsébet, az LMP társelnöke közérdekű adatigényléssel fordult a KSH-hoz, hogy kiderüljön mennyi a különbség a kormány által hangoztatott bruttó átlagbér és az emberek jövedelmi helyzetét sokkal jobban tükröző mediánbér között. A KSH válaszából kiderül, hogy 2019-ben a mediánbér bruttó 75 480 forinttal volt kevesebb, mint az átlagbér.
Szerző(k): K. Kiss Gergely