Jóval kisebb volt a béremelkedés, mint a statisztikai adatok mutatják. Ha más módszertan alapján számolunk, a bruttó átlagkereset tavaly bruttó 404 ezer forint lehetett, hívja fel a figyelmet GKI Gazdaságkutató Zrt.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsAz egész unióban csak az osztrák városokban és a máltai vidéken mértek olyat a statisztikusok, ahol a nők kerestek jobban.
Szerző(k): Károly GáborVannak, akik 2023-ban is bízhatnak a fizetésemelésben, de az ingatlanosok és a vendéglátósok számára nincsenek jó híreink. HR-szakértők a Napi.hu-nak azt mondták, jelenleg az orvosok és az IT-szakemberek keresik a legtöbbet, 1,2 millió körül van a bruttó bérük. A legkeresettebb szakmák között vannak az informatikusok, az orvosok, a szakápolók, és a kézbesítők is.
Szerző(k): Koncsek RitaA fizetést is meghaladó mértékben nőtt tavaly a nyugdíjak vásárlóereje Magyarországon. A többszöri emeléssel és a 13. havi nyugdíjjal összesen 18,2 százalékkal nőtt az ellátás összege, míg az idősek fogyasztói kosarának drágulása 15,2 százalék volt 2022-ben. Idén 222 ezer forintra nőhet az átlagos öregségi nyugdíj összege.
Szerző(k): Nagy KristófBár az első hely már nem Lionel Messié vagy Cristiano Ronaldóé, a két legendás futballsztár még mindig 100 millió dollár fölött keresett ebben a szezonban, hozzájárulva a futball tíz legjobban kereső játékosának 652 millió dolláros rekordbevételéhez.
Szerző(k): Horváth TiborAz évtizedes magasságokba szökő infláció mellett is nőtt 2022-ben a magyar átlagfizetések vásárlóereje. A hazai és nemzetközi adatok ráadásul azt jelzik, hogy idén Magyarország az egyetlen uniós tagállam, ahol még az árak példátlan emelkedése mellett is nőtt a keresetek reálértéke. Szalai Piroska munkaerőpiaci szakértő, az egykori Nemzetgazdasági Minisztérium a nők munkaerő-piaci helyzete javításáért felelős volt miniszteri biztosa az kereseteket befolyásoló tényezők közül kiemelte a minimálbérek emelkedését, valamint a munkaerőhiányt.
Szerző(k): Nagy KristófAz átlagkeresetek 2,7 százalékkal nőttek az egy évvel korábbihoz képest a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozások, a költségvetési intézmények és a megfigyelt nonprofit szervezetek körében - közölte a KSH.
Szerző(k): EconomxAz elemzők szerint a keresetek alakulása jelenti a legnagyobb kockázatot a kormány középtávú gazdaságpolitikai programjában, legalábbis a jövő évet illetően. A lapunk által megkérdezett munkavállalói érdekképviseletek elégedetlenek a béremelések tervezett mértékével. A piac a világgazdasági konjunktúra beindulását is későbbre várja, mint a Brüsszelbe küldött dokumentum. Mindezek az alappályánál kedvezőtlenebb gazdaságpolitikai forgatókönyv megvalósulását jelentenék.
Szerző(k): Baka ZoltánA nemzetgazdasági bruttó átlagot tavaly havi 13 ezer forinttal haladta meg a költségvetési szerveknél teljes munkaidőben foglalkoztatott 262 ezer ember keresete - derül ki a 2001. évi költségvetés végrehajtásáról szóló törvénytervezetből. Ez elsősorban a köztisztviselői életpályaprogram tavaly év közepi bevezetésének tudható be. Az adatok szerint jelentősen emelkedett a miniszterelnöki juttatások összege, a Legfelsőbb Bíróság elnöke viszont laposabb pénztárcával térhetett haza. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
Szerző(k): NAPI