Oroszország kilépett az Európa Tanácsból, az emberi jogokat felügyelő strasbourgi székhelyű szervezetből, megelőzve az ukrajnai inváziója miatti esetleges kizárását.Pjotr Tolsztoj, a tanács parlamenti közgyűlésében működő orosz delegáció vezetője a Telegram-csatornáján közölte, hogy átadta Szergej Lavrov külügyminiszter levelét, amelyben bejelentette Moszkva döntését.Az Európa Tanács február 25-én, egy nappal azután, hogy Oroszország lerohanta Ukrajnát, felfüggesztette tagságát. Hétfőn Denisz Smihal ukrán miniszterelnök sürgette a tanácsot, hogy zárja ki Oroszországot.
Szerző(k): Sasvári MarcellAz ellenzék által kémbanknak titulált Nemzetközi Beruházási Bankból (IIB) már több tagállam kiszállna: informálisan Bulgária, Csehország, Románia és Szlovákia is jelezte távozási szándékát. A pénzintézetben jelenleg Oroszország mögött a másik legnagyobb tagja Magyarország, és Szijjártó Péter külügyminiszter azt nyilatkozta, hogy még jobban növelheti befizetését a Budapesten működő szervezet esetében.
Szerző(k): Szabó DánielCsehország után Románia is kilép a budapesti székhelyű, 43 százalékban orosz tulajdonú Nemzetközi Beruházási Bankból (NBB) az orosz-ukrán háború miatt – írja az adevarul.ro. Az orosz befolyás alatt álló NBB-nek kilenc volt, vagy jelenlegi szocialista ország a tagja, amelyeket pénteken a szintén tag Csehország szólított fel a szervezetből való kilépésre.
Szerző(k): K. Kiss GergelyAlaptörvény-módosítási javaslatot nyújtottak be az Egységben Magyarországért pártszövetség parlamenti képviselői, hogy népszavazás nélkül ne lehessen kiléptetni hazánkat a NATO-ból és az Európai Unióból - írja az Index.hu.
Szerző(k): K. Kiss GergelyAz "exit interjú" fogalmáról sok magyar munkavállaló nem hallott még, nem hiába.Ritkán tartanak ugyanis kilépőbeszélgetést a hazai cégek, és inkább a szellemi munkakörök esetében jellemző.
Szerző(k): Tér DiánaBarbados, amelynek államformája eddig királyság volt élén II. Erzsébet angol királynővel, az Egyesült Királyság államfőjével államformát változtat, és köztársaságként folytatja történetét.
Szerző(k): Komócsin SándorVilágszerte - így Magyarországon is - erős fluktuáció és felmondási hullám indult a munkahelyeken. A jelenség az Egyesült Államokban a leglátványosabb: soha nem mondtak még fel annyian a munkahelyükön, mint 2021 szeptemberében az amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal (Bureau of Labor Statistics, BLS) adatai szerint. A járvány miatt megváltozott élet- és munkakörülmények felbátorították a dolgozókat.
Szerző(k): Szabó DánielA brexit hatása hosszútávon sokkal károsabb a brit gazdaságra nézve, mint a koronavírus járvány - állapította meg a brit Költségvetési Felelősség Iroda.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásAz elmúlt héten tartott konstruktív tárgyalások után is komoly nézeteltérések vannak Nagy-Britannia és az Európai Unió között a brit EU-tagság megszűnésének (brexit) feltételrendszeréhez kapcsolódó észak-írországi protokoll, ezen belül mindenekelőtt az EU Bíróságának szerepe ügyében - közölte a Downing Street. A londoni miniszterelnöki hivatal utalást tett arra, hogy a megállapodás elmaradása esetén a brit kormány egyoldalúan felfüggesztheti a protokoll végrehajtását.
Szerző(k): Szász Péter