Nemrégen még azon aggódtak a szakértők, hogy az Észak-Korea katonai fenyegetést jelent a környezetére, ám ma már a kapitalizmus igazi fegyverét, a tőkét élesítenék a rezsim átalakítására. A magyar GDP nagyjából felét kellene rákölteni az elzárkózó országra annak érdekében, hogy legalább egy tüchtig államkapitalista rendszerré változzon.
Szerző(k): Komócsin SándorA Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudományos főmunkatársa szerint jelzésértékű, hogy Észak-Korea továbbra is végez fejlesztési munkálatokat a jongbjoni atomerőműben.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA legfrissebb műholdas felvételek szerint Észak-Koreában gyorsan fejlesztik az ország nukleáris kutatási központját annak ellenére, hogy Kim Dzsongun, az ország diktátora elkötelezte magát a teljes atomleszerelés mellett a Donald Trump amerikai elnökkel tartott csúcstalálkozóján.
Szerző(k): Komócsin SándorÉszak-Korea változatlanul "rendkívüli fenyegetést" jelent az Egyesült Államokra - szögezte le Donald Trump amerikai elnök pénteken újságíróknak, miután meghosszabbította a 2008 óta érvényben lévő "országos vészhelyzetet" - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaKezd kirajzolódni, milyen terveket dédelget magában az észak-koreai vezetés. Az Egyesült Államoknak nem sok oka van az örömre, és úgy tűnik, hogy talán még Dél-Koreának sem. A fő kérdés az, csak valutabevételt akar a gazdasági reformokból szerezni a rezsim vagy ennél távolabbra mutató stratégiát követ.
Szerző(k): Komócsin SándorValóban világtörténelmi jelentőségű lehet a június 12-ei csúcstalálkozó Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke és Kim Dzsongun, Észak-Korea diktátora között, de úgy tűnik, nem abban az értelemben, ahogy azt az amerikaiak, köztük a garabonciás államfő elszánt szavazói elképzelték.
Szerző(k): Komócsin SándorAz Egyesült Államok felfüggeszti az augusztusra tervezett, Dél-Koreával közös hadgyakorlatot - jelentette be hétfőn Dana White, a védelmi minisztérium szóvivője. Közben Mike Pompeo külügyminiszter Detroitban azt közölte, hogy Phenjanba készül.
Szerző(k): Szász PéterVarsó is lehetett volna az elképesztő felhajtással megtartott szingapúri Észak-Korea-csúcstalálkozó helyszíne, azonban a lengyelek elszúrták a nagy lehetőséget.
Szerző(k): Barabás JúliaMiközben óriási érdeklődés kísérte Észak-Korea és az USA első emberének csúcstalálkozóját, amely talán kiindulópontja lehet a két fél közti kapcsolatok gyökeres megváltozásának, a háttérben az enyhülés legnagyobb nyertese Kína, amely hosszabb távon gondolkodik.
Szerző(k): Komócsin Sándor