Évtizedek óta először fordul elő, hogy több lengyel külföldi vendégmunkás tart haza, mint amennyien elindulnának szerencsét próbálni az EU valamelyik másik tagországába.
Szerző(k): Barabás JúliaSzerbiában olyan nagy gondot okoz a kivándorlás, hogy a kormány stratégiát dolgoz ki az országot gazdasági okokból elhagyni szándékozó emberek visszatartására.
Szerző(k): Barabás JúliaAz ukrán kormány csütörtökön nyilvánosságra hozott adatai szerint az Oroszország által önkényesen elcsatolt Krím félsziget és az ideiglenesen megszálltnak tekintett Donyec-medencei területeken élőket nem számítva Ukrajnában jelenleg tényegesen 37,289 millióan élnek, és tíz év alatt jelentősen, 3,8 millióval csökkent lakosság lélekszáma - jelentette az MTI tudósítója.
Szerző(k): Domokos ErikaTöbb százezer német állampolgár vándorolt ki hazájából az elmúlt években a Die Welt című lap szerdai összeállítása szerint.
Szerző(k): K. Kiss GergelySok fiatal lengyel akár másfél évtizedes nyugat-európai tartózkodás után úgy döntött, hogy hazatér. Nem a kormánypropaganda hatására döntöttek így, vélhetően nem a radikális jobboldal szavazói lesznek, mert más gondolkodást visznek haza, mint amit a kormánypárt képvisel.
Szerző(k): Komócsin Sándor, Barabás JúliaLengyelországot és Litvániát elárasztják a Fehéroroszországból induló bevándorlók, akik közül korábban a legtöbben az építőiparban kerestek munkát, míg manapság már sok egészségügyi dolgozó érkezik.
Szerző(k): Barabás JúliaA brit belügyminisztérium kedden ismertetett friss adatai szerint meghaladta a 2,5 milliót azoknak a külföldi EU-állampolgároknak a száma, akik letelepedett státusért folyamodtak a brit hatóságokhoz. A magyarok közül eddig több mint 75 ezren kértek tartós nagy-britanniai letelepedési engedélyt - jelentette az MTI tudósítója.
Szerző(k): Domokos ErikaKomoly gondokat okozhat a lengyel vállalatoknak, ha ukrán vendégmunkásaik továbbállnak nyugat felé, mivel nagyon sokan tervezik ezt. Németország mellett Csehország is népszerű új célország
Szerző(k): Barabás JúliaA megszokott megoldásoktól eltérő javaslatot ismertet a Financial Times véleményrovatában az Európai Újjáépítési Fejlesztési Bank vezető elemzője. A kiindulópont az, hogy a kelet-közép-európai országok harminc évvel a rendszerváltás után zsákutcába kerültek.
Szerző(k): Komócsin Sándor