Megfizethető lakhatás, egymilliós jövedelem, munkáshitel és tőkejuttatás a magyar kisvállalkozásoknak. Címszavakban ezek a miniszterelnök kiszivárgott gazdasági akcióprogramjának legfőbb alkotóelemei.
Szerző(k): G. É.Figyelni kell arra, hogy a növekedés beindítása mellett, az egyensúlyi mutatók tovább javuljanak, illetve jók maradjanak. A legfontosabb a bizalom: a háztartások és a vállalatok bizalma a gazdaság bővülésében, az infláció alacsony szinten maradásában – ez segíti a fogyasztás beindulását és a vállalatok beruházási kedvének visszatértét – így összegezte a jelenlegi makrogazdasági képet az Economx-nak Regős Gábor. A Gránit Alapkezelő vezető közgazdásza szerint legalább ennyire fontos a piac bizalma is.
Szerző(k): Szabó GyulaAz európai tőkepiacok folyamatosan veszítenek versenyképességükből, különösen az Egyesült Államokkal összehasonlítva. Megoldás lenne, de közel tíz éve nincs igazán előrelépés.
Szerző(k): Sárosi ViktorOrbán Viktor szerint Magyarország számára létkérdés, hogy versenyképes termékeket tudjunk gyártani a világpiacra, de vajon mennyire képesek megfelelni ennek az elvárásnak magyarországi cégek. Ennek jártunk utána szakértőkkel.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaElindul az elmúlt évek legjelentősebb, a szektort érintő innovációs pályázata.
Szerző(k): T. E.A bejelentett garanciaprogram segítségével 17 ezer olyan hazai kis- és középvállalkozás is kaphat banki finanszírozást, amelyek eddig erre nem számíthattak.
Szerző(k): Vermes ÁdámBár csökkent a vállalati konjunktúraindex, de úgy néz ki, van egy menekülőút a magyar gazdaság számára. Elemzők szerint ugyanis ha a magyar nagy vállalatok számításai bejönnek, az a hazai GDP bővüléséhez is jelentősen hozzájárulhat.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA hazai kis- és középvállalkozások beruházásainak támogatására összpontosít a kormány: a következő időszakban két-három hetente jelennek meg új programok, mondta el Lóga Máté, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára a Joint Venture Szövetség konferenciáján.
Szerző(k): Nagy László NándorErősödő beruházási kedv és finanszírozási igény látható az agrár- és élelmiszer ágazatokban. Az MBH Bank számításai szerint akár évi 160 milliárd forinttal is bővülhet az agrárium jövedelme a beruházási pályázatok révén. A fejlesztések megvalósításához több típusú hiteltermékre lehet szükség. Magyarországon még nincs elég exportképes középvállalat, ezért nem képes a magyar élelmiszeripar utolérni a versenytársakat.
Szerző(k): Horváth Balázs