Vlagyimir Putyin orosz államfő eljutott a klímaváltozás kigúnyolásától a probléma komolyan vételéig, ám ez nem jelenti azt, hogy a tudományos érvek meggyőzték a helyzet komolyságáról. A maga módján karolta fel a Föld túlélésének ügyét: praktikus megfontolásból, hiszen ha nincs bolygó, hogyan játszhatna nemzetközi politikai játszmákat.
Szerző(k): Komócsin SándorAláírtak egy rendkívül fontos egyezményt az idei klímacsúcson Glasgow-ban: több mint száz ország ígéretet tett arra, hogy nem pusztítják tovább az erdőket és visszaállítják a szárazföldi ökoszisztémát. Magyarország nincs az aláírók között.
Szerző(k): Tér DiánaJoe Biden amerikai elnök bocsánatot kért az ENSZ glasgow-i klímakonferenciáján, amiért elődje, Donald Trump kiléptette az Egyesült Államokat a 2015-ös párizsi klímavédelmi egyezményből. Igyekeznek visszalépni - közölte az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánTartalmas fordulópontnak nevezte a római G20-csúcstalálkozó záródokumentumát a házigazda Mario Draghi olasz miniszterelnök, aki úgy véli: a pandémia és a klímaváltozás tudatosította a globális kihívások megoldásának sürgősségét.
Szerző(k): Domokos ErikaA G20-vezetőL Megállapodtak a római csúcstalálkozójukon A vasárnap elfogadandó záróközlemény szövegében. A 19 vezető gazdaság és az EU alkotta csoport egyebek mellett egyetértett abban, hogy az ipari forradalom előttihez képest 1,5 Celsius-fokra korlátozzák az általános felmelegedést. Az ENSZ felmérése szerint a világ továbbra is a katasztrofális plusz 2,7 fokos emelkedés felé halad.
Szerző(k): Domokos ErikaValószínűleg a 2015 és 2021 közötti hét év lesz a feljegyzések kezdete óta mért legmelegebb hét év a Földön a Meteorológiai Világszervezetnek (WMO) a klíma állapotáról vasárnap közzétett jelentése szerint - írja az MTI.
Szerző(k): Domokos ErikaFelesleges elismételni a tudományos tényeket a globális felmelegedéssel kapcsolatban, már csak arról érdemes beszélni, mit tehet a világ, a kormányok, a vállalatok, az emberek annak érdekében, hogy a légkör ne melegedjen fel 1,5 Celsius-foknál többel az ipari társadalom születése előtti átlaghőmérséklethez képest. Ezzel kapcsolatban van egy jó és egy rossz hírünk.
Szerző(k): Komócsin SándorÖkológiai katasztrófa, utolsó óra, vége a Velencei-tónak – nagyjából környezeti armageddont festettek fel a híradások a harmadik legnagyobb magyarországi vízfelületről. A tóban kétségkívül látványosan kevés a víz, de ebben nincs különösebb rendkívüli, sőt, van, aminek még jót is tesz az alacsony vízállás. A legnagyobb baj talán az, hogy hetek, hónapok óta egy bágyadt vízbeeresztési kísérleten kívül semmi nem történik a Velencei-tó vízszintjének stabilizálása érdekében. Fotóriport az alaposan lesoványodott Velencei-tóról.
Szerző(k): Molnár CsabaElkeserítő adatok érkeztek az ENSZ-től, amelyek a vasárnapi glasgow-i klímakonferencia fő témáit adják: rekord az üvegházhatású gázok koncentrációjában és óriási lemaradás az emelkedő hőmérséklet korlátozásában is.
Szerző(k): Tér Diána