Több tízmilliárd forintot kezel a tavaly létrejött állami kockázati tőke-kezelő alap, a Hiventures. Sok száz magyar céget segítenének ebből az összegből, akik valószínűleg kapnak a lehetőség után - hiszen a korábbi uniós támogatású program, a Jeremie már befejezte a befektetéseket.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanJeremie-program nélkül nem nagyon van kockázati- vagy magántőke-befektetés Magyarországon, derül ki a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) 2016. évi jelentéséből. Idén is leginkább az állami alapokban lehet bízni.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanIsmét összeszedte az EY, hogy milyen magántranzakciók volt tavaly itthon és a régióban. Vannak érdekességek.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanSzámos területhez hozzányúlna a kormány annak érdekében, hogy segítse a hazai startup ökoszisztéma fejlődését. Az új stratégia jól látja a meglévő problémákat, ám a jövőbetekintés szinte már-már lehetetlenül rózsaszínre sikerült.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanRengeteg cég fordult pénzért az állami tulajdonú, de uniós pénzt kezelő Széchenyi Tőkebefektetési Alaphoz (SZTA). A cégek 15 százaléka kapott is tőkét.
Szerző(k): EconomxNyolc digitális pénzügyi rendszerfejlesztés támogatásáról döntött az MKB Bank a FinTech (pénzügyi technológiák) programja keretében indított versenyen.
Szerző(k): MTIMegjelent 30 milliárd forintos keretösszeggel a Nemzeti Technológiai és Szellemi Tulajdon kockázati tőkeprogram a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében - tájékoztatta Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára szerdán az MTI-t.
Szerző(k): MTIImmár húsz cégnél ért el exitet a Széchenyi Tőkebefektetési Alap (SZTA).
Szerző(k): EconomxTöbb ezer regisztrált felhasználó, közel kétezer meghirdetett jegy – ez a mérlege az áprilisban indult startupnak, amely a feleslegessé vált jegyeknek kínál online értékesítési felületet.
Szerző(k): Economx