A magyarországi kockázati tőke iparág mára jórészt a nemzetközi sztenderdek szerint működik, fejlődésében nagy szerepük van a 2010 óta futó Jeremie-programoknak, amelyeknek a befektetési időszaka az év végén lezárul - derül ki az MNB által készített tanulmányból, amely a szektor 2010 és 2014. június 30. közötti befektetési aktivitását elemzi.
Szerző(k): Domokos LászlóRáadásul nagyvállalati felfogású, így túl nagy terhet rak a kezdő, innovatív vállalkozásokra - véli Zsembery Levente, a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület új vezetője. Szerint akár a magyar cégek külföldi sikereit is befolyásolja, hogy eltűntek az országból a nagyobb befektetésekre képes magántőke-beruházók, ahogy szkeptikus azzal a kormányzati célkitűzéssel kapcsolatban is, hogy 2020-ra Budapest startup főváros lesz.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanMind a befektetések száma, mind azoknak összege nőtt a harmadik negyedévben az egy évvel korábbihoz képest a kockázatitőke-piacon – közölte a friss statisztikákat a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA).
Szerző(k): EconomxRengeteg pénz maradt még a magyar kockázati tőkepiacon, miközben fogy a határidő, ameddig a befektetéseket végre kell hajtaniuk a tőkealapoknak. A cégeknek ez nagy lehetőséget jelenthet a következő hónapokban, hiszen az alapkezelők egymással is versenyezni fognak egy-egy jó projektért.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanA második negyedévben a hazai kockázati- és magántőke befektetések értéke megközelítette a 6 milliárd forintot, ez csaknem duplája az előző negyedév során tapasztalt összegnek. A befektetések háromnegyede ebben az időszakban két szektorba, az informatikai és fogyasztói elektronikával, illetve az élettudományokkal foglalkozó cégekbe, túlnyomórészt startupokba áramlott - adta hírül a HVCA.
Szerző(k): portfolio.huEgyre bővül azon cégek száma, amelyekben lehetőséget lát a Széchenyi Tőkealap-Kezelő, így év végére akár 80 vállalkozás is kaphat milliókat fejlesztésre. A támogatottak között divatcéget ugyanúgy találhatunk, mint egy többek közt állami vállalatoknak tanácsot adó vállalkozást.
Szerző(k): EconomxAmennyiben a kockázatitőke-befektetések értékét az ország GDP-jéhez viszonyítjuk, akkor azt látjuk, hogy amíg Magyarország a piaci adatok alapján két éve még az első helyen állt Európában, addig 2013-ban már 14. helyre csúszott vissza. A szakértő szerint azonban nem kell megijedni, a változás leginkább az első Jeremie-program kifutásával magyarázható, így várhatóan a 2014-es adatok ismét szebbek lesznek.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanIdén tavasszal a 2003-2007-es időszakban tapasztalható szintre emelkedett a befektetői optimizmus a régióban - derül ki a Deloitte befektetői bizalmi indexéből. A mutató már a harmadik egymást követő félévben mutat pozitív tendenciát, amire 2009 vége óta nem volt példa.
Szerző(k): EconomxA Hernádi Zsolt Mol-vezér alapította Gran Private Equity Zrt. kockázati tőkealap és Weiler Péter együttműködésével megalakult a Dating Central Europe Zrt. névre keresztelt vállalat, mely az online társkereső szolgáltatások piacának legerősebb kelet-közép-európai szereplőjévé kíván válni - írja az Index.
Szerző(k): Index.hu