A Balkán-problémák egyre nagyobb hangsúlyt kapnak a nemzetközi sajtóban, közéleti kérdésekben. Ideig-óráig működhet csak, hogy a nemzetközi közösség figyelmen kívül hagyja ezeket, fontos azonban a helyükön kezelni az egyes konfliktusokat. Magyarországon különösen, ehhez diplomáciai, biztonsági és kereskedelmi érdek is fűződik.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennSzívélyesen kezet fogott egymással a kínai elnök és az amerikai külügyminiszter kettejük találkozója után, a kínai fél még azt is megjegyezte, hogy nagy áttörés történt az amerikai-kínai vitás ügyek rendezésében. Valójában azonban semmi érdemleges nem történt, bár már az is tekinthető előrelépésnek, hogy a két politikus leült tárgyalni egymással.
Szerző(k): EconomxA brazil elnök és az Európai Bizottság elnökének közös sajtótájékoztatóján a felek több környezetvédelmi megállapodásról is beszámoltak. Szerintük az orosz-ukrán konfliktusban diplomácia megoldásra lesz szükség.
Szerző(k): Horváth BalázsOroszország július 1-től bezárja lappeenrantai irodáját, egyúttal visszavonja a szentpétervári finn főkonzulátus petrozavodszki és murmanszki részlegének működéséhez adott hozzájárulását.
Szerző(k): Varga CsengeA kialakult feszültség „azonnali és feltétel nélküli feloldására” szólította fel Szerbiát és Koszovót Josep Borrell, az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője, miután Albin Kurti koszovói miniszterelnökkel és Alexander Vucic szerb elnökkel beszélt telefonon.
Szerző(k): Varga CsengeA brit külügyminiszter szerint nem szolgálná London érdekeit Kína elszigetelése. James Cleverly szerint elsimítható a feszültség a kínai és amerikai nagyhatalmak között.
Szerző(k): Varga CsengeInkább a miniszterelnök hívei azok, akik reálisnak tartanak egy nukleáris összecsapást. Az ellenzékiek jóval optimistábbak.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA kínai külügyminiszter bejelentette, a Tajvani-szoros mindkét oldala Kínához tartozik, de ettől még Kína nem rúgná fel a térség status quóját, a Tajvani-szoros biztonságban van.
Szerző(k): Varga CsengeAz amerikai hadihajó vasárnap haladt át a Tajvani-szoroson, amit az amerikai haditengerészet rutinműveletnek nevezett. Az USS Milius alig pár nappal azt követően "tévedt" arrafelé, hogy Kína befejezte a sziget közelében tartott hadgyakorlatot.
Szerző(k): Hegedűs Szabolcs