Júniusban, az áprilisi kétéves mélypont, majd a májusi javulás után 2017 kora nyári szintjére esett a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti várakozások szinte egész évre jellemző romlása folytatódott, miként a fogyasztóiak javulása is.
Szerző(k): Szepesi AnitaJúniusban a vártnál lényegesen nagyobb mértékben romlott a befektetői hangulat az euróövezetben a frankfurti Sentix gazdaságkutató intézet felmérésének kedden közzétett eredménye alapján.
Szerző(k): Domokos LászlóA beszerzési menedzserindex (bmi) szezonálisan kiigazított értéke 57,9 pontra nőtt májusban - adta hírül a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Szerző(k): Domokos LászlóA vártnál nagyobb mértékben romlott májusban a Müncheni Egyetem ifo gazdaságkutató intézetének német üzleti hangulatindexe.
Szerző(k): Domokos LászlóA magyarországi vállalkozások továbbra is kedvezőnek ítélik meg az üzleti klímát - derül ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) 2817 vállalati vezető válaszából összeállított konjunktúravizsgálatából.
Szerző(k): Domokos LászlóA vártnál nagyobb mértékben romlott, két és fél éve a legalacsonyabb szintre csökkent áprilisban a gazdasági hangulat az euróövezetben az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi főigazgatósága (DG EcFin) hétfőn közzétett kimutatása alapján. Az Európai Unióban a legmagasabb gazdasági hangulatindexet áprilisban is Magyarország érte el.
Szerző(k): Domokos LászlóA beszerzési menedzseriindex (bmi) szezonálisan kiigazított márciusi értéke 52,4 pontra csökkent - adta hírül a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Szerző(k): Domokos LászlóHat hónapja először és a várakozásokat meghaladó mértékben javult az ifo gazdaságkutató intézet németországi üzleti hangulatindexe márciusban, ami azt jelezheti, hogy Európa legnagyobb gazdasága erőre kap a következő hónapokban, miután a tavalyi év második felében majdnem technikai recesszióba került.
Szerző(k): Domokos LászlóMíg 2018 utolsó negyedévében folyamatosan emelkedett, 2019 első negyedévében kis lépésekkel, de folyamatosan csökkent a GKI konjunktúraindexe. A márciusi romlás - a februárihoz hasonlóan - az üzleti várakozások miatt következett be, a fogyasztóiak ugyanis február után márciusban is kissé javultak, s gyakorlatilag elérték tavaly év végi szintjüket. A magyar gazdaság szereplőire összességében továbbra is erős optimizmus jellemző - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. az MTI-vel.
Szerző(k): K. Kiss Gergely