konjunktúra

07.
30.
10:43

Kedvezőtlenebbek a német gépipar kilátásai

Júniusban a német gépipar megrendelésállománya éves összevetésben ugyan 10 százalékkal nőtt, ám a gyenge belföldi kereslet miatt a termelés idei visszaesése nagyobb lesz, mint amire korábban számítottak - közölte az ágazati érdekvédelmi szervezet (VDMA).

Szerző(k): Sebő Gábor
02.
21.
23:59

A forint erősödésétől szenved a feldolgozóipar

A feldolgozóipari vállalkozások helyzete idén januárban lényegesen rosszabb volt, mint egy évvel korábban – derül ki a Kopint-Datorg negyedéves konjunktúratesztjéből. A rövid távú termelési kilátások nem javultak, a késztermékkészletek szintje magasabb, a megrendelésállomány pedig alacsonyabb akár a legutóbbi felméréshez, akár tavaly januárhoz képest. Részletek a pénteki NAPI Gazdaságban.

Szerző(k): NAPI
12.
19.
16:57

Top–100 konjunktúraindex: pesszimisták a cégek

A legnagyobb magyarországi vállalkozások féléves gazdasági várakozásait összegző Top–100 konjunktúraindex decemberben – több mint két év után – első alkalommal csökkent 50 százalék alá – közölte az Ecostat. A csökkenés mértéke 6 százalékpont, jelentősen meghaladja az elmúlt másfél évben regisztrált változások (zömében mérséklődések) arányát.

Szerző(k): NAPI
12.
10.
10:12

A Kopint 3,8 százalékos GDP-növekedést vár

A Kopint Datorg legfrissebb konjunktúra-jelentése szerint a magyar GDP idén 3,8, jövőre 3,6 százalékkal bővül, az átlagos 12 havi infláció az ezévi 9,2 százalékról 5,6 százalékra süllyed. A folyó fizetési mérleg hiányát a magát függetlennek nevező kutatóintézet idén 1,2 milliárd euróra várja, 2002-ben pedig 1,7 milliárd euróra számít. A tulajdonosi hitelek nélkül kalkulált tőkebeáramlás 1,8 milliárd eurót tesz ki mindkét évben. Az idén a GDP 3,3 százalékára rúgó államháztartási hiány jövőre 3,4 százalékra kúszik fel. A beruházások növekedési üteme valameylest gyorsul, 3,8-ről 2002-ben 4 százalékra.

Szerző(k): Bana Péter
11.
12.
00:00

Tovább csökkent a GKI konjunktúraindexe

Folytatódott a konjunktúraindex mérséklődése, a szeptemberi –10,1 pontról októberben –11,1 pontra csökkent a mutató értéke – közölte a GKI Gazdaságkutató Rt. A lakosság várakozásainak részindexe ezúttal is javult, az üzleti szektor azonban az egy hónappal ezelőttinél borúlátóbban ítéli meg a gazdaság helyzetét.

Szerző(k): Molnár Csaba
06.
26.
10:37

Nem javulnak a japán gazdaság kilátásai

A japán jegybank által jövő hétfőn közzéteendő konjunktúrajelentés (tankan) várható alakulását valószínűsítő elemzők szerint az üzleti kilátások a globális növekedés lassuló üteme és a gyenge belföldi kereslet miatt júniusban az elmúlt másfél év legalacsonyabb szintjére csökkentek.

Szerző(k): Sebő Gábor