Elgondolkodtató magasságok után beindult némi profitrealizálás mind a nyugati, mind pedig a japán tőzsdén. Miközben a FED és a BOJ továbbra is pénznyomda üzemmódban van, a FED elkezdte tesztelni a piacot azzal, hogy bedobta a köztudatba: a pénzpumpa nem tarthat örökké. Egyelőre a földindulás elmaradt, de további korrekcióra méltán számíthatunk mind technikai mind pedig fundamentális alapon.
Szerző(k): Solar CapitalItt volt az ideje a korrekciónak már a világ tőzsdéin, meddig tarthat az esés, és mit tegyen az, aki részvényben ragadt?
Szerző(k): Solar CapitalSokak meglepetésére a csütörtök reggel egy már hónapok óta nem látott részvénypiaci eséssel és nagyobb devizapiaci mozgásokkal indult. Pedig az egyetlen adat, amivel magyarázzák a reggeli mozgásokat, az a Kínai beszerzési menedzser index, mely a kínai gazdaságra vonatkozólag a recesszió jeleit tükrözi. Bár Kínával kapcsolatban mindenki bőven 5 százalék feletti növekedéssel kalkulált, valószínűleg nem ez az adat az, mely az elmúlt hónapokban jellemző rendkívüli optimizmust negatív irányba fordíthatja.
Szerző(k): Solar CapitalMikor jöhet el a realitások ideje?
Szerző(k): Solar CapitalHa az amerikai kiskereskedelmi cégek gyorsjelentései nem lesznek kirobbanóan jók, a részvénypiaci befektetők könnyen elgondolkodhatnak azon, indokolt-e az árfolyamoknak 9 hónapos csúcsokon járniuk.
Szerző(k): NAPIA cseh statisztikai hivatal a bruttó hazai termék első negyedévi alakulására vonatkozó adatok szerdára ígért közzétételét megelőzően kedden módosította a tavalyi és a két megelőző évi GDP-adatokat.
Szerző(k): NAPIAz eurót jelenleg 246,00/15 forinton jegyzik, ez az erős oldalon 10,87 százaléknak felel meg a pénteki zárásban kialakult 10,81 százalék után. A forgalom alacsony, az égadta világon semmi nem történik egyelőre. Reggel az O/N kamatok feljebb kúsztak, és 11,25-50 százalékon zártak, feltehetően, mert sokan kéthetes MNB-depoba tették a pénzüket, így likviditáshiány állt elő.
Szerző(k): Bana Péter