A horvát korrupcióellenes hivatal (USKOK) vizsgálja Marina Dalic lemondott horvát gazdasági miniszter büntetőjogi felelősségét Horvátország legnagyobb magántulajdonú cégcsoportja, a súlyos pénzügyi gondokkal küzdő Agrokor körüli legújabb botrányban - írja az MTI a helyi sajtó nyomán.
Szerző(k): Szász PéterTavaly 16,6 százalék volt azon közbeszerzések aránya, amelyekre csak egyetlen ajánlattevő jelentkezett - mondta Rigó Csaba, a Közbeszerzési Hatóság elnöke az M1-en, amit az állami hírügynökség szemlézett.
Szerző(k): Domokos ErikaAz ügyészség antikorrupciós teljesítményét érintő kemény kritikák miatt akarja az Orbán-kormány titokban tartani a dokumentumot - értesült a Népszava.
Szerző(k): Domokos LászlóA magyar kormány nem engedi nyilvánosságra hozni azt a jelentést, amelyet az Európa Tanács korrupcióellenes testülete készített az országról – írja a Népszava.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanEgy érdekes ügyről számolt be a leendő nemzeti vagyonért felelős tárca nélküli miniszterrel kapcsolatban a G7.hu.
Szerző(k): Domokos LászlóEgyes európai országok által 2017-ben elfogadott szabályozások gátolhatják az Európa Tanács (ET) által javasolt korrupcióellenes reformok eredményességét, sőt a tanács korrupcióellenes normáinak megsértését eredményezhetik - közölték az ET korrupcióellenes szakértői csütörtökön kiadott éves jelentésükben.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanEgy friss felmérés újra azt mutatja, hogy az EU egyik, ha nem legkorruptabb országa Magyarország. Van olyan terület, ahol globálisan (!) sincs nálunk rosszabbul teljesítő ország. A helyzetről Biró Ferenccel, az EY Felelős Üzleti Működés Szolgáltatások vezető partnerével beszélgettünk.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanTizennégy éve csatlakozott Magyarország az Európai Unióhoz. Azóta 15 ezer milliárd forintnyi fejlesztési forráshoz jutott Magyarország az uniós csatlakozás óta. Ez az összeg Magyarország 2016-os GDP-jének nagyjából a fele. Többek szerint egyszerűen ellopták.
Szerző(k): Szabó DánielNem az uniós atombombaként emlegetett jogi csodafegyver, a hetes cikkely szerinti eljárás fogja meghátrálásra késztetni a renitens tagállamokat, főleg Magyarországot és Lengyelországot. Az államszövetség egy csendben előterjesztett új javaslata sokkal nagyobb kárt okozhat az autokrácia felé forduló rezsimeknek: az Európai Unió törvénnyel védené meg azokat, akik szivárogtatnak a korrupt, nepotista vagy a hatalmával visszaélő kormányokról.
Szerző(k): Szabó Dániel