Júniusban a teljes munkaidőben dolgozók bruttó teljes átlagkeresete meghaladhatta az 566 ezer forintot. A reálkereset azonban még tovább csökkent, az árak pedig az egekbe emelkedtek.
Szerző(k): EconomxÁtlagosan 7 százalékkal mérséklődött az indulás óta az árfigyelőben szereplő élelmiszerek ára, közölte a Gazdaságfejelsztési Minisztérium (GFM)
Szerző(k): EconomxA második negyedévben is recesszióban volt a magyar gazdaság, ez azonban nem meglepő, hisz bőven voltak lassító tényezők. Ha eurónk van, ennek egy részét megúszhattuk volna. Elemzésünk a GDP-adatok tükrében.
Szerző(k): Fellegi TamásA magyar GDP 2023 II. negyedévében a nyers adatok szerint 2,4%-kal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 2,3%-kal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva. Mint a statisztikai hivatal jelentéséből is kitűnik, a csökkenést mérsékelte a mezőgazdaság jó teljesítménye. 1996 óta most van olyan először, hogy egymást követő négy negyedévben csökken a bruttó hazai termék. A Pénzügyminisztérium szerint a magyar gazdaság az év második felében visszatér a növekedési pályára, jövőre ismét uniós átlag felett teljesíthet.
Szerző(k): EconomxAz egy évvel korábbihoz viszonyítva 3,8 százalékkal csökkent az építőipari termelés volumene júniusban. Hetedik hónapja csökken az ágazat kibocsátása.
Szerző(k): Károly GáborAz ipari termelés 3,8 százalékkal csökkent, viszont a legnagyobb súlyú járműgyártás 19,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva.
Szerző(k): Károly GáborBár nagy volt a drágulás, az ingatlanárak eddig nem emelkedtek inflációarányosan, így reálértéken csökkentek az árak. A kereslet-kínálat azonban továbbra sincs köszönőviszonyban egymással.
Szerző(k): Horváth BalázsTavaly augusztus óta nem látott szintre, 17,6 százalékra csökkent az infláció a KSH legfrissebb adati alapján - közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium. Ugyanakkor így sem rózsás a helyzet.
Szerző(k): Zádori Bence11 százalékkal nagyobb volt a külkereskedelmi termékforgalom exportja euróban számolva, viszont az importté 4,7 százalékkal kevesebb volt 2023 júniusában, mint az előző év azonos időszakában. A termék-külkereskedelmi egyenleg így 1,9 milliárd euróval javult. Jövünk kifelé az energiaválság hatásaiból.
Szerző(k): Zádori Bence