Sokakat érhet kellemetlen meglepetés cégalapításkor: a cégbíróság visszautasítja a többségi tulajdonos vagy az ügyvezető bejegyzését arra hivatkozva, hogy az adott személy eltiltás hatálya alatt áll. Egyes esetekben a cégvezető értetlenül áll az eltiltás oka előtt.
Szerző(k): Domokos ErikaÚj nevek kerültek fel a jelentős adótartozást felhalmozó adózók listájára. Náluk összesen több mint 30 milliárd forint adóhiányt állapított meg a NAV, az átlagos tartozás 210 millió forint. Mutatjuk a legnagyobb adósokat.
Szerző(k): Domokos ErikaA NAV új adóslistájára 260 cég és magánszemély neve került fel, náluk összesen 60 milliárd forint adóhiányt állapítottak meg. A legnagyobb adós egy tejtermékekkel kereskedő, bejrúti offshore cég magyar fióktelepe. A magánszemélyek közt a rekorder 520 millió forint adót nem fizetett be.
Szerző(k): Domokos ErikaÚjra csúcsra járatta a Cégbíróság a vállalkozások törlését, 5327 vállalkozást szüntettek meg áprilisban. Aggasztóbb azonban, hogy a cégalapítások száma még mindig stagnál – mondta Pertics Richárd, az Opten céginformációs igazgatója.
Szerző(k): EconomxTöbb mint 1400 cég szűnt meg 2016 első negyedévében a magyar építőiparban, ez 20 százalékkal kevesebb, mint az előző negyedévben, és 12 százalékkal elmarad a tavalyi azonos negyedévi adattól is. Az ágazatnak azonban még mindig nincs oka arra, hogy fellélegezzen. Látják ezt a vállalkozók is, az új cégek alapítása ugyanis csak szerény növekedést mutat - derül ki az Opten friss összesítéséből.
Szerző(k): EconomxTöbb mint 50 ezer társas vállalkozás szűnt meg 2015-ben Magyarországon, ez csaknem 24 százalékos növekedés 2014-hez képest – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból.
Szerző(k): EconomxIdén a második negyedévben 60 milliárd forinttal tartoztak a NAV-nak a nagy adótartozók. A cégek közül a Pnost Trade Kft.-n 4,4 milliárdot, míg a magánszemély Szabó Lászlón 1,6 milliárdot hajtana be az adóhatóság.
Szerző(k): Domokos ErikaSok a felszámolás és a kényszertörlés az ingatlanügyletekkel foglalkozó cégek körében, de a szektor bedőlési indexe még így is az országos átlag alatt marad. Míg Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 100 ingatlanos vállalkozásból egy éven belül ötnél is több válik fizetésképtelenné, addig Komárom-Esztergom megyében 100-ból csak 1-2-t számolnak fel.
Szerző(k): EconomxAz országos 2,7 százalékos átlagnál jóval magasabb, 4,83 százalékos az építőipar cégek bedőlési aránya. A magasépítés területén kiemelkedően magas, 5,29 százalék feletti, a mélyépítés és az egyéb szaképítés területén tevékenykedő cégek esetén is 3,5 százalék feletti a fizetésképtelenné válási arány - olvasható a Bisnode nemzetközi cégminősítő TEÁOR számok alapján készített elemzésében.
Szerző(k): Economx