Oroszország az Európai Uniónak eladott kőolaj- és földgázbevételekből erősítené meg a gazdaságát, hogy kompenzálja az orosz-ukrán háború miatt bevezetett szankciók hatásait- adta hírül a Business Insider.
Szerző(k): Ambrus-Nagy BoglárkaValószínűleg soha nem működött olyan nagy árréssel a Mol olajfinomítója, mint most. A finomítás profitabilitása máshol is nagyon megugrott, de a magyar cégnél erre még rátett egy jókora lapáttal, hogy a nyugati típusú kőolajoknál sokkal olcsóbban szerzi be az alapanyagot Oroszországból - írja a G7.
Szerző(k): Szász PéterA piaci folyamatok alapján a Holtankoljak.hu nem vár változást sem a benzin, sem pedig a gázolaj árában a jövő héten.
Szerző(k): Szász PéterAz orosz-ukrán háború februárban felforgatta az európai és a hazai gázpiacokat. Míg a hónap első felében a spot árak megawattóránként 80 euró körül ingadoztak, a háború kitörése után az árak megugrottak, mivel a piaci szereplők az orosz források csökkenését árazták. A földgázszállításokat érintő szankciók elfogadására ugyanakkor a hónap végéig nem került sor, így az árak kismértékben konszolidálódtak – derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) februári földgázpiaci jelentéséből.
Szerző(k): Tér DiánaAz amerikai Kongresszus újabb szankciókat fogadott el, melyek további csapást mérnek az orosz gazdaságra. A büntetőintézkedések most már az orosz olaj importjára is vonatkoznak, és megfosztják Oroszországot a legnagyobb kedvezményes kereskedelmi státuszától- adta hírül a Reuters.
Szerző(k): Ambrus-Nagy BoglárkaAz amerikai szenátus csütörtökön, a húsvéti szünet előtt, több héttel azután, hogy a képviselőház mindkét jogszabályt elfogadta, olyan törvényjavaslatokat fogadna el, amelyek megfosztják Oroszországot a legnagyobb kedvezményes kereskedelmi státuszától és betiltják az orosz olajimportot.
Szerző(k): Szabó DánielTeljes mértékben meg kell szüntetni az Oroszországban kitermelt fosszilis energiahordozók importját az Európai Unióba, és ezt a szénnel kell kezdeni - mondta Annalena Baerbock német külügyminiszter kedden Berlinben az Oroszországgal szemben tervezett újabb szankciós csomaggal kapcsolatban. A miniszter szerint olyan menetrendet kell kidolgozni az import leállítására, amely az összes tagországban betartható.
Szerző(k): Domokos ErikaA nagyobb európai államok vezetői egyetértenek abban, hogy újabb szankciókat kell bevezetni Oroszország ellen, miután hétvégén fényderült azokra a gyilkosságokra, amit a megszálló erők hajtottak végre a Kijev körüli területeken. Az eddig is mérsékeltebb hangok egyelőre csak részlegesen mondták ki szó szerint hova tovább, de egyre többen nyíltan az energia exportot céloznák.
Szerző(k): Sasvári MarcellIrak, a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) második legnagyobb exportőre 100 563 999 hordónyi kőolajat szállított külföldre 11,07 milliárd dollár értékben, ami 1972 óta a legmagasabb mértékű bevéte - közölte a közel-keleti ország olajügyi minisztériuma az előzetes adatokra hivatkozva. A nyersolaj árát jelentősen megemelte az ukrajnai háború. Erről itt olvashat.
Szerző(k): Economx