A Mol reagált az újabb uniós Oroszország elleni szankciók okozta esetleges üzemanyaghiányra, ami Európára vár, és leszögezte, hogy Magyarország kimarad a problémából.
Szerző(k): Varga CsengeMajdnem egy évvel Moszkva ukrajnai inváziója után a legtöbb orosz energetikai vállalat páriává vált az Európai Unióban, kivéve a Lukoilt, amely továbbra is több száz gázállomást, finomítót és kereskedelmi részleget üzemeltet, és változatlanul is tagja a brüsszeli ipari lobbicsoportoknak.
Szerző(k): Horváth TiborEurópa február 5-én betiltja az orosz olajtermékek behozatalát, orosz nyersolajat tengeren már most sem lehet behozni. A Brent árfolyama ugyan nagyon csökkent az elmúlt fél évben, azonban a gázolaj áremelkedése komoly fenyegetés lehet, ami Magyarországot is érzékenyen érintheti.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsNémetországban havi szinten gyorsult a nagykereskedelmi árak csökkenése, míg éves összevetésben lassult az áremelkedés decemberben. A Destatis kedden közli a fogyasztói árak decemberi növekedését mutató végleges adatát. Az előzetes számítások szerint decemberben 8,6 százalék volt az éves infláció a novemberi 10 százalék után.
Szerző(k): Horváth TiborA hatósági üzemanyagárak tavaly félezermilliárdos kárt okozhattak a hazai olajiparnak. Az ellátás lassan áll helyre, az uniós korlátozás viszont a hazai üzemanyagárakat is emelni fogja.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsDecember óta a nyugat-európai országok nem vásárolnak orosz kőolajat, ezért Moszkva inkább Kína és India felé fordult.
Szerző(k): EconomxOlajszállítási szerződést kötött a Janaf horvát olajvezeték-üzemeltető vállalat a Mol Nyrt.-vel - közölte a horvát vállalat igazgatósága hétfőn.
Szerző(k): EconomxVálaszul a kőolajra bevezetett árplafonra, Vlagyimir Putyin megtiltotta az Oroszországból származó kőolaj és kőolajtermékek szállítását azoknak, akik szerződésükben árplafont írnak elő.
Szerző(k): EconomxOroszország megtiltja az olaj, valamint az olajból származó termékek szállítását azokba az országokba, amelyek csatlakoztak az uniós árplafonhoz.
Szerző(k): Hercsel Adél