Egy szilícium-völgyi cég, melyet milliárdosok tömtek ki, mintegy 800 millió dollárért vásárolt több tízezer hektárnyi földet San Francisco közelében.
Szerző(k): Zádori BenceA pandémia okozta népességcsökkenés ellenére 2019 óta 30 százalékkal nőttek a bérleti díjak Manhattanban, júliusban pedig új rekordot döntöttek – az elmúlt öt hónapban már negyedjére.
Szerző(k): Zádori BenceBár nagy volt a drágulás, az ingatlanárak eddig nem emelkedtek inflációarányosan, így reálértéken csökkentek az árak. A kereslet-kínálat azonban továbbra sincs köszönőviszonyban egymással.
Szerző(k): Horváth BalázsA világjárvány előtt az elsőéves egyetemisták mintegy 20 százaléka élt otthon a tanulmányai alatt Angliában, míg idén már a leendő hallgatók 34 százaléka maradhat egy fedél alatt a szüleivel.
Szerző(k): EconomxKicsit jobb a helyzet, mint a korábbi években. A kereslet-kínálat azonban köszönőviszonyban sincs egymással továbbra sem, emiatt pedig sokkal kevesebb ingatlant adhatnak el az idei évben.
Szerző(k): Horváth BalázsNincsenek könnyű helyzetben a továbbtanulás előtt álló fiatalok, ugyanis mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, ha finanszírozni szeretnék a tanulmányaikkal járó költségeket.
Szerző(k): Horváth TiborA szakértő szerint a diákok nem dőlhetnek hátra akkor sem, ha felvételt nyertek az általuk megjelölt intézménybe, mert rekordgyorsasággal fogyhatnak el az egyetemekhez közeli, ár-érték arányban kiemelkedőnek mondható bérlemények.
Szerző(k): EconomxBudapesten enyhébb, a vidéki városokban erőteljesebb áremelkedés ment végbe. Mutatjuk, hol emelkedtek a lakásárak a legnagyobb mértékben.
Szerző(k): Horváth BalázsA lakhatás drága, a kezdő fizetésekből pedig szinte lehetetlen kijönni. A kollégium sokaknak csak „álom”, ezért marad az albérlet. Annyi biztos, hogy nincs könnyű helyzetben, aki most költözik. Mutatjuk, hogyan alakulnak az albérletárak a felősoktatási ponthatárok kihirdetése előtt.
Szerző(k): Horváth Balázs