Mind több hitelt vesznek fel a családok a lakásvásárláshoz. A kölcsönök összege már a szerződések nagy részében meghaladja az önerőt, sőt, egyre gyakrabban az ingatlan értékének 70 százalékát is.
Szerző(k): G. É.Idén pláne fontos lesz és felértékelődik a lakásbiztosítás.
Szerző(k): Horváth DávidAz utóbbi bő 14 év során hihetetlen tempójú áremelkedés tarolt végig hazánk ingatlanpiacán. Ma már közel 100 milliót kérnek el egy egykor még 30 milliót érő lakásért. Az infláció a bérleti díjakat sem kímélte.
Szerző(k): Sándor ZoltánA minimálbérből és garantált bérminimumból élők nagyon nehéz helyzetben vannak, ha hitelt szeretnének igényelni. Önerő nélkül ingatlan vásárlásához egész biztos nem elegendő a felvehető maximum összeg, de még a személyi kölcsönöknél is érdemes résen lenni. Kiszámoltuk, mennyi pénzkölcsönt tudunk felvenni a hatályos jogszabályok és egyes jövedelmi sávok alapján.
Szerző(k): Horváth BalázsIdős asszonytól csaltak ki részletekben több mint 17 millió forintot ingatlaneladás ürügyén.
Szerző(k): Farkas TiborMár 2024 utolsó és 2025 első napjaiban is éves összevetésben 8 százalékkal nőtt az eladó ingatlanok iránti érdeklődések száma, ami a két évvel ezelőtti szintet 28 százalékkal haladja meg.
Szerző(k): Farkas TiborAz új lakáspolitikával nagyon kell sietni, ugyanis pont azok számára szállt el a lakhatási költség, akik a leginkább kitettek az inflációnak.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés Csaba2025 január 1-én indul a vidéki otthonfelújítási támogatás, amelynek keretében 3 millió forint vissza nem térítendő támogatás vehető igénybe ugyanilyen önrész mellett, ami viszont akár kedvezményes hitelből is előteremthető. A támogatás lényegében bármilyen felújítási munkára fordítható és nemcsak a lakóépület korszerűsítésében érdemes gondolkodni, hiszen igénybe vehető a melléképületekre, vagy akár a kerti térburkolatok felújítására is.
Szerző(k): Juhász AttilaA családi ház viszi a prímet a középkorúak esetében, 58 százalékuk él ilyen ingatlanban. A panelek aránya 16, a társasházi lakásoké 10 százalékos. A harmincas korosztály 64 százalékának van saját lakása, míg az ötvenesek esetében majdnem 80 százalékos az arány.
Szerző(k): Farkas Tibor