Tárgyalóasztalhoz ültek a felek, most a vállalkozások forgóeszközhiteleinél csökkentették a kamatmaximumot. Mutatjuk, mire lehet számítani az év hátralévő részében.
Szerző(k): Horváth BalázsBár még nem ismertek a kormányzat által tegnap bejelentett új csok részletszabályai, a piaci elemzők már így is optimisták. Nemcsak a kormány demográfiai céljainak, hanem az ingatlan- és hitelpiacnak is nagy lökést adhat a csok plusz.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaKalkulációnk alapján egy 25 millió forintos kölcsönnél éves szinten akár 300 ezer forintot is spórolhatnak az ügyfelek, ha kiváltják korábbi magas kamatszintű lakáshitelüket. Az előtörlesztés költségei azonban itthon igen magasak, ezért nem mindenkinek éri meg új konstrukcióra váltani. Összefoglaltuk a részleteket és a buktatókat.
Szerző(k): Horváth BalázsIdén augusztusig bezárólag 60 százalékot estek vissza a lakáshitelek, ami évtizedes távlatban az eddigi legalacsonyabb szám. A továbbiakban mérséklődhet a helyzet, de továbbra sem a legideálisabbak a körülmények.
Szerző(k): Zádori BenceAz elsőlakás-vásárlóknak több millió forinttal kevesebb pénz is elég lesz a hitelfelvételhez. A jegybank intézkedése megnövelheti a hitelfelvételek számát, ráadásul a korosztályi megoszlást is megváltoztathatja. Könnyítésről van szó, vagy mégsem? Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Szerző(k): Horváth BalázsA KSH elemzése szerint továbbra is a használt lakásra felvett hitelek dominálnak, de itt is csökkenést mértek. Az új lakás vásárláshoz igényelt hitelek száma 40 százalékkal esett, és a korszerűsítéseket és felújításokat is elhalasztja a többség.
Szerző(k): Koncsek RitaKésve számolta el a befizetéseket és rosszul adott tájékoztatást a lakossági hitelek előtörlesztésénél több bank is.
Szerző(k): Horváth BalázsÖnkéntes kamatplafont vezet be a gazdaságfejlesztési minisztérium, ehhez meg is adja, mit vár el önkéntesség gyanánt. Megnézzük, mennyire reálisak az elvárások, és mennyiben segítheti a döntés a gazdaságot.
Szerző(k): Fellegi TamásNőtt a lakosság hitelfelvételi kedve, közben pedig csökkent a betétállományuk. Úgy néz ki, megfordult a tendencia a lakossági és személyi kölcsönöknél: most már inkább lakásra vesznek fel hitelt a magyarok.
Szerző(k): Horváth Balázs