Egymillió forint feletti négyzetméterárakkal kell a belvárosban - elsősorban az V. kerületben - számolni 2020-ra, amennyiben a jelenlegi ütemben drágulnak tovább az ingatlanok - derül ki a Duna House legújabb elemzéséből. A belvárosi árak mintegy megduplázódtak az ingatlanpiaci fellendülés kezdete óta.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA 2013-as mélypont óta a fővárosban több mint megduplázódtak a lakótelepi panellakások árai, míg a vidéki nagyvárosokban az árnövekedés „mindössze” 50-70 százalékos. Ennek fényében nehéz elképzelni a panelházak részleges visszabontását, sokkal reálisabb a korszerűsítés és a panelprogram - derül ki egy friss elemzésből.
Szerző(k): Szepesi AnitaMegyénként és városonként hatalmas a szórás abban, hogy mire elég a csok. Van, ahol az ingatlan vételárának akár 60 százalékát is fedezi, másutt ugyanez az összeg legfeljebb a foglalóra elég - összegzi az adatokat az OTP Ingatlanpont elemzése.
Szerző(k): Szepesi AnitaVidéken tovább élénkült a lakáspiac, Budapesten viszont kevesebb hirdetést adtak fel a tulajdonosok. A kínálat mégsem szűkült, mert a vevők leginkább a friss ajánlatokból szemezgetnek, ezért egyre több a beragadt lakás a piacon - állapítja meg az ingatlan.com elemzése.
Szerző(k): Szepesi AnitaMind a lakás- mind a telekpiacon javultak a kilátások az előző, egy negyedévvel ezelőtti felméréshez képest. A javulás elsősorban a fővárosi agglomeráció piacain számottevő. Vidéken nem volt érdemi változás, s továbbra is derűlátás jellemző - derül ki a GKI legújabb ingatlanindexéből.
Szerző(k): Szepesi AnitaA lakáspiaci kereslet élénkülése folytatódik idén, az árak várhatóan 11 százalékkal emelkedhetnek reálértéken, ami szerény lassulás a 2017-es 13,8 százalékos áremelkedéshez képest - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Lakáspiaci jelentésének májusi kiadványából, amelyet elemzői háttérbeszélgetésén mutattak be pénteken.
Szerző(k): Szepesi AnitaNominálisan egyszázalékos, reálértéken pedig 0,4 százalékos volt a lakásárak növekedése tavaly az utolsó negyedévben, ami lassulást jelez az előző negyedévi 3,8, illetve 3,6 százalékhoz képest - írja az MTI a Magyar Nemzeti Bank friss lakásárindex jelentésére hivatkozva.
Szerző(k): Domokos ErikaTavaly éves bázison 2 százalékkal nőtt a teljes lakáspiaci forgalom, szemben az egy évvel korábbi 9,1 százalékos bővüléssel. A drágulás üteme 7,2 százalékra mérséklődött a 2016-os 13 százalékos átlagos áremelkedés után. Egy átlagos budapesti lakás 24 millió forintba került, ez 2,6 millióval több, mint 2016-ban - derül ki a KSH most közzétett 2017-es lakásárindexéből.
Szerző(k): Szepesi AnitaHosszútávú, koherens kormányzati lakásprogramot, egy azzal összhangban álló építésstratégiát és az ezeket koordináló és megvalósító felelős kormányzati szereplő kinevezését sürgeti a Társaság a Lakásépítésért Egyesület (TLE). Véleményük szerint csak így tartható szinten az építőipari fellendülés és otthonteremtés.
Szerző(k): Szepesi Anita