Optimistán nyilatkozott a távozó budapesti amerikai nagykövet arról a lehetőségről, hogy Magyarország gázellátásában érezhető súlyt szerezhet a tartályhajókon érkező amerikai LNG.
Szerző(k): Komócsin SándorKözép-európai központ lett a Pétisó bölcsője. A koronavírus-járvány hatásait alig érezte meg a Nitrogénművek Zrt., sőt a termelés 35 százalékkal nőtt. A részletekről a cég irányításában aktívan részt vevő Bige Zoltán és Bige Dávid nyilatkozott a Napi.hu-nak.
Szerző(k): Tóth László LeventeAz Egyesült Államokban kitermelt földgáz Németországba szállítását elősegítő fejlesztések egymilliárd eurós (360 milliárd forint) támogatását ajánlotta fel a német szövetségi kormány a washingtoni vezetésnek az orosz földgázt Németországba szállító Északi Áramlat 2 vezetékrendszer megmentése érdekében - jelentette szerdán a Die Zeit című német hetilap. A cikket az MTI szemlézte.
Szerző(k): Domokos ErikaTörténelmi, hosszú távú gázvásárlási megállapodás született a Shellel, lekötötték a visszagázosításhoz szükséges kapacitásokat, ezzel mindkét feltétel teljesült a cseppfolyósított gáz (lng) érkezéséhez a krk-i LNG terminálról - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken sajtótájékoztatón Budapesten.
Szerző(k): Szabó DánielNagyon úgy tűnik, hogy tiszavirág-életű lesz az elmúlt másfél évtized egyik elképesztően nagy sikersztorija, az amerikai olajpala- és részben a palagáz-kitermelés robbanásszerű bővülése. Az előbbi még sosem volt nyereséges, az utóbbira épülő LNG-export pedig talán nem fogja letarolni a világpiacot.
Szerző(k): Komócsin SándorMagyarország lekötött évi egymilliárd köbméter kapacitást a horvátországi Krk LNG gázterminálban - jelentette be a Magyar Földgázkereskedő Zrt. Ezzel először érkezik majd LNG-ből (cseppfolyósított földgázból) származó gázforrás hazánk ellátására.
Szerző(k): Domokos ErikaJelentős kapacitásokat kötött le a horvát lng-terminálon a MET. A krk-i terminálon három évre szóló, összesen 1,3 milliárd köbméteres, közelező érvényű ajálatot nyújtott be az LNG Croatia felé az energiacég horvát leányvállalata, a MET Croatia Energy Trade.
Szerző(k): Szabó M. IstvánLengyelország tavaly 8 milliárd 950 millió köbméter földgázt importált Oroszországból, ami tizedével kevesebb az egy évvel korábbinál - írja az MTI. Magyarország viszont új forrásból is hozna orosz földgázt, miközben az alternatív projektjeivel csak szóban foglalkozik.
Szerző(k): Szabó DánielVlagyimir Putyin úgy tervezte, hogy energiaellátó szuperhatalommá teszi Oroszországot, ami bizonyos értelemben sikerült is, és meglepő módon minden olyan ország, amely vásárlóként érintett, jól járt vele. Az orosz elnök utódai remélhetően nem fognak geopolitikai fegyvert látni az orosz gázexportban.
Szerző(k): Komócsin Sándor