A kormány szünetelteti a brit EU-tagság megszűnésének (brexit) feltételrendszerét rögzítő megállapodás parlamenti ratifikációs folyamatát, amíg az Európai Unió döntést nem hoz a brexit halasztását indítványozó brit kormányzati kezdeményezésről - közölte kedd este Boris Johnson brit miniszterelnök.
Szerző(k): Szász PéterDühös emberek tízezrei, de akár százezrei is masírozhatnak ma London utcáin a második brexit népszavazást követelve. Ha a szervezők jóslata beválik és 1 millió fő körüli létszám is összejön, akkor ez lehet a brit történelem egyik legnagyobb létszámú tüntetése - írja a portfolio.hu a Reutersre hivatkozva. Egy ekkora tömeg már jókora nyomást gyakorolhat az ezekben az órákban 37 év után először szombaton összeülő brit parlamenti képviselőkre is.
Szerző(k): K. Kiss GergelyNem volt hosszú vita az Európai Tanácsban az új brexit-megállapodásról: elfogadták a tagországok vezetői az új megállapodást.
Szerző(k): Szabó DánielA New York-i és az ázsiai tőzsdék nyomdokain haladva emelkedéssel nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok pénteken, kivéve Londont, ahol a devizaárfolyamok változásaira érzékenyen reagáló vállalatok részvényei - a font erősödése miatt a dollárral szemben - valószínűleg lefelé indulnak meg - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó DánielAzokra a brit sajtótalálgatásokra reagálva, amelyek szerint Boris Johnson más EU-országoktól, köztük Magyarországtól kérné a brexit esetleges halasztásának megvétózását, Szijjártó Péter kijelentette, hogy "olvastuk az erről szóló pletykákat, de (a magyar kormányhoz) nem érkezett ilyen megkeresés" - tette ki szombaton az MTI csütörtöki hírét a kormany.hu.
Szerző(k): Domokos ErikaJelentősen nőtt egy ingatlanlufi kialakulásának a kockázata az eurozónában. Az ok egyértelmű, az alacsony kamatok hajtják felfelé az árakat - írja a UBS új elemzése. München és Párizs van leginkább veszélyben.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA csütörtökön ismertetett legújabb globális befektetői felmérés szerint az intézményes piaci szereplők továbbra is New Yorkot tartják a világ első számú pénzügyi szolgáltatási központjának, a ranglistát korábban hosszú évekig vezető London most már jelentős ponthátránnyal áll a második helyen - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó DánielÍrásbeli javaslatokat nyújtott be a brit kormány az Európai Unió és az Egyesült Királyság között megkötött, de nem ratifikált kiválási szerződés módosítására - mondta Mina Andreeva, az Európai Bizottság szóvivője.
Szerző(k): Domokos LászlóEgy új globális befektetői felmérés szerint az intézményes piaci szereplők továbbra is New Yorkot tartják a világ első számú pénzügyi szolgáltatási központjának, a ranglistát korábban hosszú évekig vezető London most már jelentős ponthátránnyal áll a második helyen.
Szerző(k): Domokos László